Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Eleni zelektryzowała i porwała publiczność w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prawie 1500 osób uczestniczyło w Miejskim Dniu Seniora. Zobacz zdjęcia

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Eleni wystapiła podczas Miejskiego Dnia Seniora w Ostrowcu Świętokrzyskim
Eleni wystapiła podczas Miejskiego Dnia Seniora w Ostrowcu Świętokrzyskim Sandra Krakowiak
Eleni we wtorek, 25 października zelektryzowała i porwała ostrowiecką publiczność. Hala KSZO zamieniła się w salę koncertową, na której prawie półtora tysiąca osób śpiewało z artystką największe jej przeboje, między innymi: "Tylko w twoich dłoniach", "Zorba" czy "Coś z Odysa". To był wspaniały koncert, podkreślali seniorzy. Eleni na scenie towarzyszyli muzycy: Kostas Dzokas i Aleksander Białous.

Udany szósty Miejski Dzień Seniora w Ostrowcu Świętokrzyskim

Za nami szósty Miejski Dzień Seniora, który na stałe wpisał się w kalendarz ostrowieckich imprez a jak podkreśla Matylda Niewójt, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku seniorzy na ten dzień czekają cały rok. - To jest bardzo ważne święto, bo możemy się wszyscy spotkać - mówi pani Matylda. - Na tym święcie spotykają się seniorzy zrzeszeni w klubach seniora, związkach zawodowych, stowarzyszeniach i tworzymy wtedy taką jedną seniorską rodzinę – dodaje pani prezes i mówi, że to bardzo ciekawe popołudnie. - No i mamy także potańcówkę a jak wiemy ruch to zdrowie. Chcemy żyć aktywnie i twórczo i jest takie powiedzenie, że my poszliśmy na emeryturę ale nasze marzenia nie. Chcemy żyć pięknie dlatego korzystamy z wszystkich form jakie proponuje nam miasto. To naprawdę piękna inicjatywa, która pozwala wyjść z domów i po prostu być ze sobą – dodaje Matylda Niewójt.

Koncert został zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury pod patronatem prezydenta Ostrowca, Jarosława Górczyńskiego, który podkreśla, że miasto bardzo często wpiera seniorów różnymi programami, które mają inspirować seniorów do różnych aktywności.
- Ja przypomnę: Aktywny senior, zajęcia z aerobiku, nordic walking, zajęcia taneczne. Więc współpracujemy i tę współpracę sobie bardzo cenię. Ale bardzo ważne jest tez to, że ci najbardziej doświadczeni seniorzy, mają potencjał i trzeba z niego korzystać z tej wiedzy którą seniorzy posiadają – mówi i dodaje, że każdy z nas będzie kiedyś seniorem i trzeba o tym pamiętać a bardzo często to seniorzy inspirują młode pokolenie. - To jest ta część społeczeństwa, która jest bardzo ważna dla nas – mówi prezydent. - Inspirują do tego żeby pokonywać przeciwności losu, swoją codzienną postawą udowadniają, że warto być aktywnym, odkrywać nowe rzeczy. Cieszę się, że w Ostrowcu możemy wyjść kolejny raz z taką inicjatywą i zaprosić naszych seniorów na taki koncert – dodał prezydent i zaznaczył, że miasto inspiruje i angażuje seniorów między innymi do aktywności. – powiedział prezydent Górczyński.

Eleni zachwyciła ostrowiecką publiczność

To był naprawdę wspaniały koncert, pełen nostalgii i miłości. - Eleni to ikona piosenki o miłości, szczęściu i nostalgii i o tym jak dwa światy czyli polski i grecki mogą się połączyć na styku muzycznym - podkreśla Marek Cichosz, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu. - Wino jak miłość uderza do głów, troszeczkę ziemi troszeczkę słońca. Fantastyczna sytuacja i kapitalny koncert z niecodziennymi instrumentarium, które nie jest standardowe w Polsce, greckie instrumenty ludowe z duszy wyciągają to co najlepsze – podsumowuje Marek Cichosz.

Koncert był niesamowity a Eleni zachwyciła publiczności. - Widziałam ją pierwszy raz na żywo. Cudny występ i bardzo długi, nigdy takiego długiego koncertu nie było – mówi pani Maria z Rosoch. Z kolei państwo Elżbieta i Janusz Nowakowie oboje byli zachwyceni występem artystów. - Super koncert, pięknie było. Powinno być częściej – mówią i podkreślają, że bycie seniorem to nie tylko pilnowanie wnucząt. - Trzeba czasem się rozerwać gdzieś, nie można tylko bawić wnuków, trzeba wyjść do ludzi, odświeżyć umysł jak to mówią młodzi a teraz zmieniam obuwie i na tańce – dodaje pani Ela. Pan Janusz dodaje, że muzyka świetna i przypomniała lata młodości. - Jak się kiedyś chodziło na prywatki, najpierw jako kawaler a później już z żoną to się człowiek bawił przy piosenkach Eleni. Więc to same wspomnienia. Piękna sprawa – podkreśla.

Po koncercie Eleni, odbyła się Potańcówka z zespołem Szarotka, który jest dobrze znany Ostrowczanom. Na rynku muzycznym działają od 1989 roku. Tworzą jedną z najbardziej znanych i lubianych kapel w regionie świętokrzyskim. Zagrali najbardziej znane przeboje muzyki weselnej, biesiadnej oraz utwory autorskie czym porwali na parkiet seniorów.

Zobacz zdjęcia z koncertu Eleni w Ostrowcu Świętokrzyskim

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto