Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Memy o Blue Monday 2024. Najśmieszniejsze obrazki poprawią Wam humor w poniedziałek 15 stycznia, w najbardziej depresyjny dzień roku

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Memy na Blue Monday 2023
Memy na Blue Monday 2023 Internet, media społecznościowe, Demotywatory, Kwejk
Poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku będzie najbardziej depresyjnym dniu roku - tak twierdzą specjaliści. To wtedy wypada Blue Monday, ustanowiony przez Cliffa Arnalla. Chociaż jego wyliczenia mają więcej wspólnego z pseudonauką, to Blue Monday zyskał na popularności i jest obchodzony w trzeci poniedziałek stycznia. Do 2011 był to poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia. Jak przetrwać ten ciężki dzień? Pomogą Wam w tym nasze memy!

Blue Monday 2024 Kiedy wypada?

Pseudonaukowy termin Blue Monday (ang. Smutny, przygnębiający poniedziałek) wprowadził w 2005 roku Cliff Arnall – brytyjski psycholog, pracownik Cardiff University. Arnall wyznaczał datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi) - przypomina Wikipedia.

Wzór, który stworzył dr Cliff Arnall do obliczenia Blue Monday, wygląda tak: [W+(D-d)]xTQ/MxNA

Gdzie:

  • W = Pogoda
  • D = zadłużenie
  • d = kwota do zapłaty w najbliższym dniu wypłaty
  • T = czas od Świąt Bożego Narodzenia
  • Q = czas od niepowodzenia noworocznych postanowień
  • M = niski poziom motywacji
  • Na = poziom motywacji do podjęcia działania

Jak przypomina Wikipedia, W 2011 roku Arnall zmienił sposób wyznaczania Blue Monday, wskazując 17 stycznia jako najgorszy dzień roku. Szybsze nadejście tego dnia (trzeci, a nie czwarty poniedziałek stycznia) umotywował kryzysem finansowym.

Jakie są podstawy naukowe Blue Monday?

Termin Blue Monday nie ma nic wspólnego z nauką. Jak odkrył Ben Goldacre, prowadzący w „The Guardian” rubrykę Bad Science, skupiającą się na opisywaniu i demaskowaniu pseudonaukowych odkryć i oszustw, przed publikacją prasową artykułu, agencja reklamowa Porter Novelli skontaktowała się z pokaźną liczbą wykładowców uniwersyteckich, oferując wynagrodzenie w zamian za umieszczenie ich nazwisk w artykule.

The Guardian opublikował także oświadczenie Cardiff University, w którym uczelnia neguje związek Cliffa Arnalla z jakimkolwiek projektem naukowym i podkreśla, że Cliff Arnall jest byłym korepetytorem, który zakończył współpracę z uniwersytetem w lutym, a więc 10 miesięcy przed publikacją artykułu.

Potraktujmy więc Blue Monday z przymrużeniem oka, uśmiechając się podczas oglądania naszych memów.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto