Ostrowiecka "Czwórka" dogoniła XXI wiek. Szkoła czeka teraz na swoich uczniów (ZDJĘCIA)

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Udostępnij:
Około 700 tysięcy złotych kosztowały remont i wyposażenie w nowe pomoce naukowe Publicznej Szkoły Podstawowej numer 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Placówka zmieniła się nie do poznania, jest kolorowa, przyjazna uczniom i co najważniejsze- nowoczesna. Czeka tylko na powrót uczniów do ławek.

Nowoczesne pomoce naukowe zostały w ramach projektu „Czwórka- szkoła nowych możliwości”, kupione do pracowni matematyczno- fizycznej, geograficznej, biologiczno- chemicznej. Dzięki nim uczniowie mogą wykonywać doświadczenia, korzystać z pomocy multimedialnych i na przykład własnej stacji pogody.

– Przez wiele lat szkoły podstawowe były sześcioklasowe, dopiero od 2017 roku mamy klasy siódme i ósme. Pojawiła się więc potrzeba wyposażenia pracowni w niezbędne pomoce do nauki fizyki, chemii czy poszerzonej podstawy programowej z biologii– mówi Agnieszka Batóg, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 4 w Ostrowcu.- Klasy zostały odświeżone, wyposażone w stoliki i krzesła, meble oraz pomoce dydaktyczne. Kupiliśmy laptopy dla uczniów i nauczycieli, tablice interaktywne, projektory, drukarkę 3D.

Realizacja projektu nieco opóźniła się przez pandemię koronawirusa, ale jej efekt jest zachwycający. Szkoła sprawa naprawdę dobre wrażenie, jest widna, kolorowa i przyjazna uczniom. Prace kosztowały około 700 tysięcy złotych, z czego 213 tysięcy złotych pochodziło z budżetu Ostrowca Świętokrzyskiego, większą część stanowiło unijne dofinansowanie.

– Możemy śmiało powiedzieć, że szkoła ma poziom europejski. Oprócz wspaniałych warunków, mamy też świetnych pedagogów i zdolną młodzież. Teraz wszystko we wspólnych rękach, aby ta młodzież była zarażona pasją, chęcią do nauki i aby osiągała sukcesy. Myślę, że będę wyrazicielem wszystkich mówiąc, żebyśmy mogli w końcu wrócić do normalności, aby młodzież rozpoczęła naukę stacjonarnie, w szkołach z kontaktem z rówieśnikami- mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

W ramach projektu, w „Czwórce” kupiono także zestaw logopedycznych programów multimedialnych, z których korzystają uczniowie szkoły. Klasy zyskały nowe szafy, stoliki, krzesełka i biurka. Przeprowadzono remont sali gimnastycznej oraz szatni, która pamiętała lata 80- te ubiegłego wieku. Stanęło w niej ponad 460 nowych, kolorowych szafek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie