Ostrowieckie Biegi Niepodległości. Prawie 400 osób na trasie [DUŻO ZDJĘĆ]

Anna Śledzińska
Ostrowieckie Biegi Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz obchodów Święta Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku trasę 10- kilometrowego biegu i 5- kilometrowego marszu nordic walking, ukończyło łącznie 397 osób. Na ostrowieckich ulicach dopingowali ich mieszkańcy.

Ostrowieckie Biegi Niepodległości dla uczczenia narodowego święta

Sergij Szewczenko (31:22) i Valentyna Veretska (36:12) z Ukrainy zwyciężyli w ulicznym biegu na dystansie 10 kilometrów w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021. Najszybszym na mecie Polakiem okazał się nie kto inny jak Sylwester Lepiarz (32:09), z Wronowa w gminie Waśniów. W marszu nordic walking na dystansie 5 kilometrów równych sobie nie miał promotor tej pięknej dyscypliny sportu w Ostrowcu Świętokrzyskim- Remigiusz Woźniak (36:03).

Bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów ukończyło 295 osób, natomiast marsz nordic walking na dystanse 5 kilometrów- 102 osoby. W sumie linię mety przekroczyło 397 osób.

Uczestnicy biegu przemierzyli główne ulice miasta, gdzie mogli liczyć na doping obserwujących ich mieszkańców.