Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostrowieckie dzieci mówią „NIE” przemocy. Konkurs plastyczny rozstrzygnięty [DUŻO ZDJĘĆ]

Redakcja
Konkurs plastyczny dla uczniów ostrowieckich szkół, był głównym elementem obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy, przypadającego na 2 października. Podczas uroczystej gali w kinie Etiuda nagrodzono autorów najlepszych prac, zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Przemoc rówieśnicza, agresja w cyberprzestrzeni, w szkole i w domu, krzywdzenie zwierząt - to wszystko wyczytać można z prac dzieci, zgłoszonych do konkursu z okazji Dnia Bez Przemocy.

- W tym roku wpłynęło około 80 prac więcej niż podczas pierwszej edycji konkursu - mówi Joanna Pikus, przewodnicząca Interdyscyplinarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działającego przy gminie Ostrowiec. - Część rysunków jest naprawdę przejmująca. Pokazuje wyraźnie, że dzieci spotykają się z przemocą i agresją w swoim otoczeniu. Jest to dla nas ważny sygnał. Na pewno będziemy te prace analizować i reagować. Zespół powstał właśnie po to, by pomagać ostrowieckim rodzinom, które znalazły się w matni przemocy.Współpracujemy także ze szkolnymi pedagogami, bowiem przemoc rówieśnicza w szkołach również jest poważnym problemem.

Impreza, którą zorganizowano w kinie Etiuda, miała za zadanie pokazać najmłodszym, ale także towarzyszącym im dorosłym, że można żyć z uśmiechem na ustach i życzliwością do otoczenia.

Było mnóstwo śpiewu, tańca, dziecięcej radości. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki. Głównym elementem spotkania było jednak rozdanie nagród autorom najlepiej ocenionych prac.

- Pomysł takiego konkursu narodził się w ubiegłym roku - mówi Joanna Pikus. - Ma na celu uświadomienie nam wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłym, że przemoc pod każdą postacią jest wśród nas. I że przemoc to nie tylko uderzenie, lecz także agresja słowna czy „hejtowanie” w internecie.

W kategorii przedszkoli, miejsce pierwsze w konkursie zajął Szymon Struski z Publicznego Przedszkola numer 21. Na drugim znalazła się Iga Boleń z Publicznego Przedszkola numer 19, zaś na trzecim Zuzanna Zaroda z Przedszkola Specjalnego Promyk.

Wśród uczniów klas młodszych szkół podstawowych wygrał Dominik Babiarz z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 9. Miejsce drugie zajęły Wiktoria Raźnik i Lena Serafin ze Specjalnej Szkoły Podstawowej Promyk. Na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Godzina z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 10.

W kategorii klas IV - VII zwyciężyła Amelia Borcuch z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1. Na miejscu drugim była Aleksandra Kwapisz z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 14, a na trzecim Alan Bogdański z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 10.

Wśród gimnazjalistów triumfowała Julia Wójcicka z Publicznego Gimnazjum numer 3. Na miejscu drugim był jej kolega Oskar Łepecki, a na trzecim Szymon Wąsik ze Szkoły z Pasją imienia Elżbiety Sołtys.

Specjalną nagrodę otrzymał Norbert Wolanin, uczeń szkoły branżowej w Zakładzie Poprawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ta placówka zgłosiła się do konkursu sama.

- Postanowiłem wziąć udział w tym konkursie, bo temat przemocy jest bardzo ważny. Znamy go bardzo dobrze, inaczej nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy - mówi Norbert Wolanin. - Spośród kolegów tylko mnie udało się zrealizować plan i wysłać pracę.

Podziękowania otrzymali również dyrektorzy wszystkich placówek, które wzięły udział w konkursie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania

ZOBACZ TAKŻE: W PUNKT. HEYNEN, TRENER POLSKICH SIATKARZY, "JEST SZALONY, ALE JEST W TYM METODA"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto