„Pola Nadziei” powstały w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu. Wiosną zakwitną tam żonkile [ZDJĘCIA]

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Udostępnij:
„Pola Nadziei” powstały na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. To ogólnoświatowa akcja, mająca na celu przede wszystkim zbieranie funduszy na działalność hospicjów, a związana z rocznicą pontyfikatu Jana Pawła II.

We wtorek, 20 października członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w szkole podstawowej numer 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z opiekunami uczestniczyli w kampanii społecznej ,,Pola Nadziei”.

Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi, edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Domu Ulgi w Cierpieniu imienia świętego Jana Pawła II, które funkcjonuje w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kwietne pola nadziei
„Pola Nadziei” to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer w Wielkiej Brytanii. To ogólnoświatowa akcja edukacyjno- charytatywna na rzecz hospicjów.

Co roku, w październiku, w wielu miejscach na świecie, tysiące ludzi bierze udział w programie „Pola Nadziei” sadząc cebulki żonkili. Z nadejściem wiosny, wolontariusze wychodzą na ulice miast, aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicja.

Żonkile symbolem
Do akcji zorganizowanej w ostrowieckiej „Piątce” przyłączyła się duża liczba uczniów i nauczycieli. Wspólnie, w miniony wtorek, posadzili ponad 500 cebulek żonkili.

- Jestem głęboko przekonana, że zainicjowana przez nas akcja, która - należy podkreślić – nie miała jeszcze miejsca w naszym mieście, zaowocuje zwiększeniem świadomości i poczucia troski wśród społeczności szkolnej, a może również wśród mieszkańców Ostrowca- mówi dyrektor szkoły podstawowej numer 5, Marta Dobrowolska – Wesołowska.

Założyciel Domu Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II, ksiądz Paweł Anioł, dla którego wolontariusze i pracownicy zorganizowali akcję, podziękował wszystkim za zaangażowanie, szczególnie zwracając uwagę, iż tegoroczna, pierwsza akcja w szkole odbyła się w szczególnym roku - roku Jana Pawła II.
- Wierzę, że ta inicjatywa wzbudzi w młodzieży chęć niesienia pomocy w cierpieniu i zbuduje potrzebę drugiego człowieka w naszym życiu, nawet, a może zwłaszcza u jego końca- mówi ksiądz Paweł Anioł.

„Pole Nadziei” powstało przy Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 dzięki pomysłowi i zaangażowaniu opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu- Danucie Wiśniewskiej i Barbarze Gadkowskiej, dyrektor szkoły- Marcie Dobrowolskiej – Wesołowskiej, opiekunowi Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża- Wioletcie Szymańskiej i opiekunowi szkolnej Ligi Ochrony Przyrody, Annie Chamerze. Z radością do tej inicjatywy przyłączyli się uczniowie, którym los ludzi chorych i potrzebujących nie jest obojętny.

Organizatorzy wierzą, że za rok dołączą do nich pozostałe placówki edukacyjne oraz inne instytucje w mieście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie