Ptaszyńska i Posacki w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu. Świat i jednostka w jednym (ZDJĘCIA)

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Udostępnij:
Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaprasza na wernisaż wystawy „Ground&Air Control” Pauliny Ptaszyńskiej i Bartosza Posackiego.

Przestrzenne dzieła w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu

„Ground & air control” to projekt łączący dwie wystawy indywidualne, artystki i artysty związanych z Opolem, Pauliny Ptaszyńskiej i Bartosza Posackiego, w różny sposób eksplorujących tematy związane z wzajemnym wpływem na siebie świata i jednostki.

To także prowadzona synchronicznie opowieść o czasie i zmianie, o tym co trwałe i ulotne.

Projekt w najszerszym ujęciu lokuje się w obszarze granicznym na styku sztuki i nauki, jest refleksją nad wzajemnym oddziaływaniem ludzi z fizyką i chemią atmosfery, z materią nieożywioną i biosferą.

Zjawiska z zakresu fizyki, chemii, biologii i meteorologii występują tu jako inspiracje i fascynacje artystyczne, a oglądane z tej perspektywy mogą być przyczynkiem do szerszego ale równocześnie czulszego spojrzenia na otaczający świat.

Paulina Ptaszyńska urodziła się w 1986 roku w Ząbkowicach Śląskich. W 2011 roku uzyskała stopień magistra o specjalności projektowanie graficzne i nowe media w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Opolskim. W 2020 roku uzyskała stopień doktora na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów, instalacją multimedialną, fotografią i projektowaniem graficznym. Jej działania artystyczne w ostatnich latach koncentrują się wokół zagadnień związanych z obszarami granicznymi między sztuką a nauką. Wspólnym mianownikiem większości jej projektów są: fenomen światła i inspiracja światem fizycznym, a także refleksja nad ludzką percepcją i poznaniem rzeczywistości. Badanie potencjału percepcyjnego światła oraz oscylacja pomiędzy rzeczywistymi, a abstrakcyjnymi systemami zjawisk, stanowią klucz interpretacyjny jej prac. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (Czechy, Holandia, Niemcy, Rumunia, Włochy, USA). Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Pełni funkcję zastępczyni dyrektorki Instytutu Sztuk Wizualnych a także współtworzy pracownię multimediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Bartosz Posacki urodził się w Opolu w 1976 roku. Jest absolwentem opolskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, na kierunku Projektowanie Architektury Wnętrz. Dyplom z zakresu projektowania architektury wnętrz oraz aneks z malarstwa obronił w 2001 roku. W 2007 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (promotor prof. Andrzej P. Bator). W 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Związany z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego gdzie obecnie pełni funkcję dziekana. Od 2001 roku brał udział w ponad 100 wystawach w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Niemczech, Czechach, Holandii, Włoszech, Francji, Rumunii i Ukrainie. Zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów; w tym instalacją i obiektem multimedialnym, performansem audio-wizualnym, scenografią multimedialną, a także grafiką i projektowaniem graficznym.

Wernisaż w Biurze Wystaw Artystycznych (budynek Ostrowieckiego Browaru Kultury), odbędzie się w piątek, 28 stycznia o godzinie 18. Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie