W dwóch szkołach w Ostrowcu powstają klasy dwujęzyczne. Zapisy wkrótce

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Pokazowa lekcja języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu.
Pokazowa lekcja języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu. archiwum
Udostępnij:
W dwóch ostrowieckich szkołach podstawowych powstaną, od września 2022 roku, klasy dwujęzyczne na poziomie klasy siódmej. Rekrutacja rozpocznie się niebawem.

W ostrowieckich szkołach dzieci będą się uczyć w dwóch językach

W Publicznej Szkole Podstawowej numer 4 przy ulicy Polnej oraz Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 na osiedlu Ogrody w Ostrowcu, od września tego roku rozpoczną funkcjonowanie klasy dwujęzyczne, z wiodącym językiem polskim oraz angielskim. W obu podstawówkach powstanie na razie po jednym oddziale.

-Chciałbym przelać trochę optymizmu w tym trudnym czasie i powiedzieć, że pomimo tego, że samorządy wszystkie będą miały trudny czas po wprowadzeniu Polskiego Ładu (dla nas szacunkowo to około 10 milionów złotych mniej w budżecie) to jednak, nie zamierzam szukać oszczędności na edukacji dzieci i poziom nauczania, czy poprawa funkcjonalności naszych szkół zostanie zachowana- mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. - Od nowego roku szkolnego w dwóch szkołach, utworzone zostaną klasy dwujęzyczne. Nabór do tych klas rozpocznie się na przełomie lutego i marca.

Klasy dwujęzyczne będą stworzone na poziomie klasy siódmej i składać się będą zarówno z uczniów danej szkoły, jak i wszystkich pozostałych, którzy będą chcieli się do nich przenieść. O przyjęciu decydować będzie wynik testu predyspozycji językowych. Rodzice obecnych szóstoklasistów mogą składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci od 1 lutego do 18 marca. Do 31 marca szkoły będą przeprowadzać sprawdzian predyspozycji językowych. Do 8 kwietnia ogłoszą listę kandydatów i po dostarczeniu świadectw ukończenia szóstej klasy, przedstawią listę przyjętych.

W Publicznej Szkole Podstawowej numer 4 zajęcia dwujęzyczne będą prowadzone z biologii i informatyki, w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 z historii i geografii. Poza normalnymi zajęciami z języka polskiego, uczniowie będą też mieli minimum 5 godzin tygodniowo z języka angielskiego, a także od podstaw drugi język obcy.

-Nasi nauczyciele są przygotowani, część z nich ma już odpowiednie uprawnienia do nauczania w języku angielskim. Dodatkowo będziemy chcieli ten język wprowadzać także na zajęciach z chemii, biologii i matematyki. Do czasu uzyskania przez nauczycieli potwierdzenia kompetencji, w zajęciach uczestniczyć będą nauczyciele języka angielskiego- wyjaśnia Marta Dobrowolska- Wesołowska, dyrektor szkoły podstawowej numer 5 w Ostrowcu.- Musimy dostosować poziom zajęć do możliwości uczniów, ponieważ trudno się spodziewać, że będą oni biegle mówili w języku angielskim. Nie będziemy prowadzili w obcym języku całych wykładów, tylko dwujęzycznie wprowadzali najważniejsze treści. Spośród naszych uczniów klas szóstych mamy już chętnych do przejścia do nowo tworzonej klasy. Zapraszamy jednak wszystkich, nie ma tutaj rejonizacji, więc przenieść może się uczeń każdej szkoły.

Uczniowie klasy dwujęzycznej będą również mieli zajęcia z native speakerem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie