W ostrowieckim „Staszicu” czuli ducha świąt. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wielu akcjach charytatywnych. Zobacz zdjęcia

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Udostępnij:
Grudzień był miesiącem pełnym akcji charytatywnych w Liceum Ogólnokształcącym numer I imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przedświąteczny nastrój nadziei i chęci pomocy potrzebującym, udzielił się każdemu.

W ostrowieckim "Staszicu" grudzień był bardzo pracowity

Końcówka roku jest zawsze czasem kiedy, podsumowując swoje dotychczasowe życia i działania, zwracamy się także ku innym. W tym okresie ludzie chętniej biorą udział w akcjach dobroczynnych i charytatywnych, dzielą się tym co sami mają lub angażują w organizację pomocy tym, którzy mają mniej lub bardziej jej potrzebują.

Nie inaczej jest w większości ostrowieckich szkół, w których sami uczniowie, wspomagani przez nauczycieli, odkrywają w sobie ducha wolontariatu.
- Akcje charytatywne przeprowadzane w szkole odgrywają dużą rolę. Uczą życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka- mówi Dorota Waliszczak, pełniąca obowiązki dyrektora Liceum Ogólnokształcącego numer I imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu.- Pragniemy, aby nasi uczniowie dostrzegali ludzi, którzy potrzebują pomocy. Dziś mogę podziękować im za ich wielkie zaangażowanie. Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, kiedy warto podzielić się tym, co mamy, z tymi najbardziej potrzebującymi.

Społeczność uczniowska i grono pedagogiczne „Staszica”, jak co roku, w tym szczególnym czasie przyłączyli się do wielu akcji charytatywnych. Uczniowie klasy 3Cp pod opieką wychowawcy Jolanty Wojtas zorganizowali kiermasz, którego celem było wsparcie Ani, koleżanki z klasy, która w listopadzie przeszła operację dającą jej szansę na odzyskanie sprawności lewej nogi. Obecnie Ania przechodzi kosztowną rehabilitację, dzięki której będzie mogła powrócić do pełni sił. Zebrane pieniądze zostały przekazane mamie Ani podczas spotkania wigilijnego.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego oraz jego opiekunów Moniki Borzym i Justyny Walczak, w szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Celem kiermaszu był a pomoc maleńkiej Gabrysi Dorockiej, która cierpi na SMA - rdzeniowy zanik mięśni.
Fundusze, które udało się uczniom zebrać podczas kiermaszów oraz zbiórek, zostały przekazane cioci i dziadkowi Gabrysi. Jej rodzina pochodzi bowiem z powiatu ostrowieckiego.

Przed świętami, członkowie Samorządu Uczniowskiego- Julia Orczyk, Maciej Kwiatkowski oraz Paweł Szczygieł pod opieką dyrektor Doroty Waliszczak i Katarzyny Cichosz przekazali paczki pełne słodyczy ofiarowanych przez społeczność szkolną dla podopiecznych Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasz Dom” w Denkowie. Po raz kolejny uczniowie liceum pokazali wielkie serca i chęć niesienia pomocy innym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie