Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w wyborach samorządowych 2024. Kim są, co robią?

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w wyborach samorządowych 2024 w kolejności alfabetycznej. Kim są, co robią?
Kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w wyborach samorządowych 2024 w kolejności alfabetycznej. Kim są, co robią? archiwum
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku, w poniedziałek 12 lutego zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych. Wygląda na to, że o stanowisko prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego będzie walczyć trzech kandydatów. Kim są, co robią? Prezentujemy ich w tym tekście.

Kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w wyborach samorządowych 2024

W poniedziałek 12 lutego zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych przed wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. To oznacza, że w wyborach na prezydenta mogą wystartować już tylko kandydaci mający zarejestrowany komitet - na szczeblu regionalnym lub krajowym. Jeśli chodzi o wszystkie komitety ostateczny termin zgłoszenia kandydata na prezydenta, wójta, burmistrza to 14 marca 2024 roku, godzina 16.

Kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego

Na 13 lutego okazuje się, że kandydatów na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego będzie trzech.
Obecny wiceprezydent miasta Artur Łakomiec, który oficjalnie już ogłosił swoją kandydaturę i ma poparcie wielu ugrupowań, Piotr Dasios, który również ogłosił start i ma poparcie Polski 2050. Trzecim kandydatem niemal na pewno będzie Krzysztof Ołownia, który otrzymał już oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości a jego kandydatura będzie pewnie wkrótce ogłoszona.

Oto oficjalni oraz pewni kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w wyborach 2024

W Ostrowcu Świętokrzyskim wybory samorządowe nie będą miały odzwierciedlenia koalicji jaką zawarto po wyborach parlamentarnych. W tym mieście Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Nowa Lewica nie pójdzie razem z Polską 2050. Artur Łakomiec wystartuje na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego jako kandydat Stowarzyszenia Tak dla Samorządu, które to utworzy Komitet Wyborczy Koalicja Tak dla Samorządu. Poparcie dla jego kandydatury wyrazili europoseł Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz minister do spraw polityki senioralnej, poseł Marzena Okła – Drewnowicz z Koalicji Obywatelskiej. Nowa Lewica również popiera wiceprezydenta Łakomca.

Piotra Dasiosa wspiera Polska 2050. To drugi oficjalny kandydat na prezydenta Ostrowca. Wystartuje on z Komitetu Wyborczego Perspektywa. Oficjalnie kandydata popiera Polska 2050. W ostatnich wyborach parlamentarnych był kandydatem Paktu Senackiego do Senatu. Uzyskał 60 403 głosy, z tego w powiecie ostrowieckim 20 904.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego ma być Krzysztof Ołownia, który obecnie pełni funkcję dyrektora Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. Ołownia jako kandydat na prezydenta Ostrowca został już zatwierdzony przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Prawdopodobnie partia niedługo oficjalnie ogłosi jego start.

Oto oficjalni oraz pewni kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w wyborach 2024

W wyborach samorządowych w 2018 roku wygrał – w pierwszej turze Jarosław Górczyński zdobywając 70.39 procent.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto