Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim nagrodzeni z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
powiat Ostrowiecki/facebook
Dzień Pracownika Socjalnego to dobra okazja do podziękowań za pracę na rzecz drugiego człowieka. Piękną uroczystość przygotowano w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Święto Pracowników Socjalnych w Ostrowcu

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To wyjątkowy czas podziękowań dla wszystkich, którzy pracują w jednostkach pomocowych.
W sposób szczególny świętowali go pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej, którzy z rąk członków zarządu powiatu, wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego, Agnieszki Rogalińskiej i Łukasza Dybca oraz przewodniczącego rady powiatu, Mariusza Pasternaka odebrali podziękowania za pracę i wyróżnienia za szczególne zaangażowanie.

Nagrody otrzymali:

  • Jolanta Maciąg – opiekun
  • Małgorzata Nalewajek – opiekun
  • Anna Sosnowska – terapeuta zajęciowy
  • Urszula Kowalska – magazynier
  • Justyna Kosik – pracownik socjalny
  • Wioletta Wójcik – Dunalewicz – opiekun
  • Renata Wilczyńska – instruktor kulturalno-oświatowy
  • Iwona Pieklik – szef kuchni
  • Małgorzata Bucior – inspektor ds. zamówień publicznych
  • Szczególne podziękowania odebrała także dyrektor Domu Pomocy Społecznej, Karolina Nowak.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzone 21 listopada upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.
To święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Sposób świętowania tego dnia ma w Polsce wieloletnią tradycję. W placówkach pomocowych organizowane są uroczystości, na które są zapraszani przedstawiciele władz lokalnych. To także czas odznaczeń, wyróżnień i nagród.
21 listopada każdego roku Minister odpowiedzialny za resort pomocy społecznej wręcza specjalne nagrody za wybitne i nowatorskie działania w obszarze pracy socjalnej oraz pomocy społecznej.

W innych krajach obchodzony jest Dzień Pracy Socjalnej. Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych w Europie od wielu lat promowała ten dzień poprzez SWAD – Social Work Action Day. Dzień Pracy Socjalnej od 1996 roku był tradycyjnie obchodzony przez pracowników socjalnych w Europie w drugi wtorek listopada każdego roku. Od 2007 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników Socjalnych, IFSW obchodzony jest Światowy Dzień Pracy Socjalnej (WSWD). Pierwszy raz obchodzili ten dzień pracownicy socjalni, również w Polsce dnia 27 marca 2007.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto