MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie ponad 100 mieszkań niskoczynszowych. Wyremontują starą kamienicę i wybudują bloki

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Ponad 100 mieszkań powstanie w  Ostrowcu Świętokrzyskim dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach inwestycji zostanie przebudowana stara kamienica przy ulicy Osadowej 5. Na zdjęciu wizualizacja budynku przy Osadowej 5
Ponad 100 mieszkań powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach inwestycji zostanie przebudowana stara kamienica przy ulicy Osadowej 5. Na zdjęciu wizualizacja budynku przy Osadowej 5 UM Ostrowiec Świętokrzyski
Ponad 100 mieszkań powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach inwestycji zostanie przebudowana stara kamienica przy ulicy Osadowej 5 a przy ulicy Hubalczyków powstaną trzy bloki.

Będą mieszkania niskoczynszowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych mieszkańców, złożyła wnioski i spełniła wymagania do uzyskania finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Inwestycją zajmie się spółka gminna Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

To bardzo ważna wiadomość podkreśla prezydent Artur Łakomiec.

- Otrzymaliśmy zapewnienie od Banku Gospodarstwa Krajowego o spełnieniu wymagań do uzyskania finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat. Wniosek dotyczy budowy 90 mieszkań przy ulicy Hubalczyków, pod tani wynajem i opiewa na kwotę blisko 27 milionów złotych. Poza tym otrzymaliśmy to samo zapewnienie dotyczące ulicy Osadowej 5 na kwotę 5 milionów złotych. Łącznie to 32 miliony złotych, które mamy już zapewnione na rozwój mieszkalnictwa w naszym mieście. Zapowiadałem to już jakiś czas temu i również niedawno, a dziś mogę potwierdzić, że mamy finansowanie zewnętrzne. Mieszkania powstaną, a po nich kolejne – bo zamierzenia mamy znacznie ambitniejsze

– dodaje Artur Łakomiec.

Przy ulicy Osadowej 5 zostanie przebudowany stary budynek. W ramach przedsięwzięcia w starej kamienicy wykonana zostanie kompleksowa przebudowa wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu. To tutaj powstanie 11 lokali mieszkalnych na wynajem, w tym jeden dla osoby niepełnosprawnej. Wartość zadania to ponad 5 milionów 966 tysięcy złotych, zaś zawnioskowane dofinansowanie wynosi ponad 5 milionów 71 tysięcy złotych.

Z kolei przy ulicy Hubalczyków powstaną trzy budynki mieszkaniowe wielorodzinne. Będzie tu łącznie 90 mieszkań na wynajem. Wykonana zostanie niezbędna infrastruktura techniczna oraz zagospodarowanie terenu. Wartość zadania to ponad 34 miliony 190 tysięcy złotych, zaś zawnioskowane dofinansowanie wynosi ponad 26 milionów 946 tysięcy złotych. Gmina stara się także o dodatkowe dofinansowanie wynoszące 3 miliony 419 tysięcy złotych.

Obydwie inwestycje oczekują na kwalifikację środków dostępnych w BGK z przeznaczeniem na sfinansowanie wypłat finansowanego wsparcia, co pozwoli na zawarcie stosownej umowy o udzielnie wsparcia i docelowo rozpoczęcie prac budowlanych, które powinny się zakończyć w terminie maksymalnie 2 lat.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto