Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstają nowe drogi. Będą także nowe tereny inwestycyjne

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W Ostrowcu Świętokrzyskim budują nowe drogi. W mieście powstają nowe tereny inwestycyjne.
W Ostrowcu Świętokrzyskim budują nowe drogi. W mieście powstają nowe tereny inwestycyjne. Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Obszar w rejonie ulicy Samsonowicza zmienia się. Powstają tutaj dwie drogi gminne, które posłużą nowym inwestorom. Miasto chce otworzyć nowe tereny inwestycyjne i stworzyć nową dzielnicę przemysłową.

Ostrowiec Świętokrzyski otwiera się na inwestorów

Budowa dwóch dróg w rejonie Samsonowicza jest możliwa dzięki zadaniu inwestycyjnemu "Utworzenie i udostępnianie terenów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim - w obrębie ulicy Samsonowicza - budowa dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą".

Chodzi o budowę dwóch dróg o łącznej długości około 1900 metrów. Jedna z dróg ma poprawić dojazd do ostrowieckiej huty. O poprawieniu infrastruktury tej drogi mówiono od lat. Teraz remont staje się faktem, a dodatkowo inwestycję połączono z budową nowego odcinka.

W ramach inwestycji powstanie również droga, która połączy ulicę Samsonowicza z ulicą Antoniego Hedy „Szarego”.
Jak podkreśla wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec miasto prowadzi wiele inwestycji drogowych.

- W tej chwili mamy cztery takie inwestycje, tutaj mówimy o dwóch drogach czyli o drodze na tak zwaną „trzecią bramę” huty oraz o całkowicie nowym szlaku komunikacyjnym, który będzie łączył tę drogę z ulica Samsonowicza. Jest to inwestycja warta prawie 20 milionów złotych z czego 7 milionów pozyskaliśmy z Rządowego Programu Dróg

– mówił wiceprezydent.

Inwestycja drogowa ma także dać początek nowym terenom przemysłowym.
- Już oferujemy inwestorom nowe tereny. Rozmawiamy z wieloma z nich, ale intensywne rozmowy są z dwoma inwestorami dużymi – zaznacza Artur Łakomiec. Jeden z nich jest zainteresowany trzema działkami, podobnie inni, z którymi gmina prowadzi rozmowy. - Jesteśmy na finalizacji rozmów, a jedna z firm już zaczyna procedować decyzję środowiskową – dodaje wiceprezydent.

Na dzień dzisiejszy wykonano 90 procent prac rozbiórkowych, 80 procent robót ziemnych oraz 80 procent dolnych warstw konstrukcji jezdni. Wykonano również przebudowy kolizji w istniejącą infrastrukturą podziemną, kanał deszczowy wraz z przykanalikami, sieć oświetlenia ulicznego oraz kanał technologiczny. Trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji jezdni.
W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie robót brukarskich polegających na ustawieniu krawężników i obrzeży drogowych.

Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. z siedzibą w Korytnicy.
Jest to inwestycja strategiczna ponieważ zapewni dojazd do najważniejszej firmy dającej pracę mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, czyli Huty Celsa oraz do firm ją otaczających.

Tereny inwestycyjne, które dzięki budowie dróg zostaną odsłonięte to około 10 hektarów powierzchni. Droga doprowadzi uzbrojenie w tym rejonie. Inwestycja przyczyni się do rewitalizacji terenów poprzemysłowych, co będzie szansą do utworzenia dzielnicy przemysłowej.

Budowa dróg powinna zakończyć się w połowie przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto