Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mnóstwo osób na koncercie „Hej, kolęda, kolęda” w ostrowieckiej kolegiacie. Wystąpiły chóry Ad Libitum i Novi

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W niedzielę, 7 stycznia w kolegiacie pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert „Hej, kolęda, kolęda”, w którym wystąpił Chór Ad Libitum i Chór Novi.
W niedzielę, 7 stycznia w kolegiacie pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert „Hej, kolęda, kolęda”, w którym wystąpił Chór Ad Libitum i Chór Novi. Sandra Krakowiak
W niedzielę, 7 stycznia w kolegiacie pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert „Hej, kolęda, kolęda”, w którym wystąpił Chór Ad Libitum i Chór Novi.

Koncert chórów Ad Libitum i Novi w ostrowieckiej kolegiacie

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki można było usłyszeć w koncercie noworocznym w kolegiacie świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Koncerty w kościele są już tradycją od wielu lat.

Kolędy zaśpiewali artyści tworzący chór Ad Libitum działający przy Miejskim Centrum Kultury oraz opatowski Chór Novi z Opatowskich Szkół Sztuk Artystycznych a także utalentowani soliści przy akompaniamencie zespołu Big Band z Opatowa. Artyści wystąpili pod batutą Zdzisława Staniszewskiego.

Zobacz zdjęcia z koncertu

Kolejny koncert w ostrowieckiej kolegiacie odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia, po mszy świętej o godzinie 18.

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Święta Bożego Narodzenia prawdopodobnie nie mogłyby się odbyć bez śpiewania kolęd i pastorałek. Te najpiękniejsze i najstarsze kolędy "Bóg się rodzi" czy "Wśród nocnej ciszy" to dziś już tradycja i klasyka. Autorzy wielu z nich nie są znani a niektórzy to wybitni polscy literaci. Kolędy i pastorałki, towarzyszą nam w czasie świąt, w trakcie wigilii.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto