MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mnóstwo ludzi na otwarciu wystaw w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaśpiewała Anja Ortodox. Zobacz zdjęcia

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
BWA Ostrowiec Świętokrzyski
W sobotę, 13 kwietnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się podwójny wernisaż wystaw Jósefiny Alanko "Spirit Anatomy" i Łukasza Rudeckiego "Święci Świeccy". Przyszło mnóstwo osób. Zaśpiewała dla nich Anja Orthodox.

Uroczyste otwarcie wystaw Jósefiny Alanko "Spirit Anatomy" i Łukasza Rudeckiego "Święci Świeccy"

Wernisaż wystawy w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych był magiczny. Wszystko za sprawą wielkich artystów, którzy zagościli w progach placówki.

„Cóż to był za wieczór! Uroczyste otwarcie tak długo wyczekiwanych wystaw Jósefiny Alanko "Spirit Anatomy" I Łukasza Rudeckiego "Święci Świeccy" już za nami. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili wczoraj tak licznie BWA Ostrowiec. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten wieczór wspólnie! Szczególne podziękowania dla autorów wystaw: Jósefino, Goschko, Łukaszu - jesteśmy przeszczęśliwy, że najbliższy czas spędzimy w przestrzeni pełnej Waszej niesamowitej twórczości. Podziękowania dla Anji Ortodox za muzyczną niespodziankę! Dziękujemy partnerom: UFO Art Gallery i Frozen Power. Dziękujemy mediom za obecność i relacje z wydarzeń!” - napisano w mediach społecznościowych Biura Wystaw Artystycznych.

Dwie wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na wystawie "Spirit Anatomy" urodzona w 1993 roku w Finlandii, a mieszkająca do niedawna w Polsce Jósefina Alanko prezentuje postmedialne wariacje na temat tradycyjnego malarstwa, które stanowią najbardziej rozpoznawalny element jej nagradzanej twórczości. W galerii znajdują się również obiekty oraz tekstylne instalacje. Dwie z nich artystka przygotowała specjalnie z myślą o przestrzeniach BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tytuł wystawy: "Spirit Anatomy", sugeruje syntezę „ducha”, czyli nadprzyrodzonej mocy, oraz „anatomii” – a więc cielesności, postrzeganej racjonalnie z perspektywy nauki. Sformułowanie Spirit Anatomy odzwierciedla złożony światopogląd artystki, która w swojej praktyce przetwarza osobiste doświadczenia obok klisz rodem z pamięci kulturowej, zapisy kobiecego doświadczenia obok wizji queerowego piękna, a tradycyjne kosmologie obok naukowych twierdzeń o środowisku czy genetyce.

Z kolei druga wystawa: "Świeccy Święci" Łukasza Rudeckiego, ukazuje funkcję medialnego marketingu w kreowaniu współczesnych bohaterów. Fenomen wybitnych sportowców oraz jego związek z tęsknotą człowieka do posiadania autorytetu opartego na modelu mistrza powoduje efekt kreowania ludzi sportu jako narodowych herosów. Osób, którym kibicujemy, z którymi utożsamiamy się, wreszcie – z których jesteśmy dumni. Wybrańcy w świadomości społecznej zaczynają pełnić funkcję Świeckich Świętych. Królowa IGA to wizerunek sportowczyni doskonałej. Idolki, którą kochają wszyscy, która zwycięża, niosąc ludziom wiarę i nadzieję! To, co mnie fascynuje w warstwie wizualnej w tym cyklu, to emocje. Wysiłek związany z rytuałem sportowym można odnieść do ekstatycznych, teatralnych, dramatycznych póz, min i gestów.

Zobaczcie film z wernisażu:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto