MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piknik Integracyjny z Niebieskim Jeżykiem na ostrowieckim Gutwinie. Była zabawa, kiermasz i bieg. Zbierano pieniądze na terapie

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Sporo ostrowczan spędziło niedzielę, 14 kwietnia na Gutwinie. Wszystko za sprawą pięknego Pikniku Integracyjnego z Niebieskim Jeżykiem, którego głównym celem było zebranie pieniędzy na terapie dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była zabawa, bieganie i kiermasz.

Piknik Integracyjny z Niebieskim Jeżykiem na ostrowieckim Gutwinie

Były warsztaty, animacje, kiermasz ciast ale także „Niebieski marszobieg” na dystansie 1 kilometra oraz główny bieg i marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Piknik Integracyjny z Niebieskim Jeżykiem na ostrowieckim Gutwinie to piękne wydarzenie, które już od kilku lat przyciąga mnóstwo osób. Cel imprezy jet bardzo ważny – pomoc drugiemu człowiekowi.

Organizatorami pikniku są Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Stowarzyszenie „Niebieski Jeżyk”.

Katarzyna Krzyżanowska dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mówi, że tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne.
- Organizacja pikniku jest bardzo ważna i ten piknik stał się już naszą tradycją. Po raz kolejny zbieramy pieniądze na potrzeby naszych uczniów i wychowanków. W tym roku zbieramy fundusze na terapię dla naszych podopiecznych – dodaje. W ubiegłych latach zbierano fundusze na sprzęt rehabilitacyjny. - Udało się zakupić wyposażenie pracowni integracji sensorycznej, doposażyć gabinety terapeutyczne oraz zakupić sprzęt w ramach czystego wspomagania rozwoju dziecka. Także cele są szczytne naszych pikników – wyjaśnia Katarzyna Krzyżanowska.

Zobacz zdjęcia z pikniku na ostrowieckim Gutwinie

Dorota Barańska – Balin prezes Stowarzyszenia Niebieski Jeżyk zauważa potrzebę mówienia o problemach osób niepełnosprawnych.
- Mamy na celu szerzenie integracji. Chcemy integrować mieszkańców gminy z rodzinami osób z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami – dodaje pani prezes. Dorota Barańska – Balin zaznacza, że wciąż zdarza się wykluczenie ze społeczeństwa osób niepełnosprawnych. Zazwyczaj wynika to ze strachu. - To się niestety zdarza, poprzez różne ograniczenia osób autystycznych, one mają specjalne potrzeby, na przykład nie mogą przebywać w pomieszczeniu gdzie jest bardzo głośno, bo czasami to ich wyprowadza z takie równowagi. Społeczeństwo musi wiedzieć jak najwięcej na ten temat, żeby współdziałać z tymi osobami – dodaje prezes Niebieskiego Jeżyka.

Piknik odbył się pod honorowym patronatem starosta ostrowieckiego i wiceprezydenta miasta.
- Bardzo dziękuję, że mogę być kolejny raz częścią tej rodziny. Mam nadzieję, że będziecie państwo organizować takie wydarzenia w kolejnych latach. Serdecznie dziękuję za podejmowanie działań na rzecz świadomości autyzmu. Jako samorząd podejmujemy rozmowy i działania, żeby było lżej naszym dzieciakom, mówimy o zmianie siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, ten krok niedawno zrobiliśmy i mam nadzieję, że niebawem będziecie w bardziej przyjaznych warunkach pracować na rzecz dzieci – powiedział wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec.

Podczas Pikniku Integracyjnego odbył się „Niebieski marszobieg” oraz bieg główny i marsz nordic-walking na 5 kilometrów a także biegi dla dzieci.

Zobacz zdjęcia z pikniku na ostrowieckim Gutwinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto