Piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec zremisowali z Miedzią Legnica

mir
Kamil Markiewicz
W meczu I ligi piłkarzy ręcznych piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec zremisowali z Miedzią Legnica.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Siódemka Legnica 24:24 (15:9)

KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Kieloch 6, Król 5, Afanasjev 4, Jeżyna 3, Kwiatkowski 3, Goliszewski 2, Rutkowski 1, Kożeniewski, Czuwara.

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec zdobyli pierwszy punkt w rundzie rewanżowej, przerywając serię pechowych porażek, ale w pełni zadowoleni po sobotnim meczu z pewnością być nie mogą. Rozegrali bowiem kapitalną pierwszą część spotkania i wszyscy kibice liczyli na komplet punktów, a kończyli mecz rozpaczliwie walcząc o przynajmniej jeden punkt.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy prowadzili już 7:1, i mimo że rywale zmniejszyli stratę, to ciągle KSZO rządził na parkiecie. Kapitalnie interweniował w ostrowieckiej bramce Michał Piątkowski, dobrze spisywała się cała obrona KSZO, a w ofensywie gospodarze rozgrywali koronkowe, zasługujące na oklaski akcje. Sześciobramkowa przewaga po pierwszej połowie pozwalała spokojnie myśleć o drugiej części gry, ale niestety ta była zupełnie odmienna od pierwszej. Do 50 minuty KSZO utrzymywał 3-4 bramkową przewagę, ale potem gospodarzom zabrakło skuteczności. Goście uszczelnili obronę i KSZO miał ogromne problemy ze zdobyciem kolejnych bramek. W 55 minucie był pierwszy w tym meczu remis 23:23, a chwilę później goście objęli prowadzenie. Na szczęście udało się wyrównać, a w końcówce, fatalne błędy popełniały obydwie drużyny i wynik się nie zmienił.