Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje stadion lekkoatletyczny. Sprawdziliśmy jak idą prace

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
od 16 lat
W Ostrowcu Świętokrzyskim przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje stadion lekkoatletyczny. Ma być gotowy do czerwca 2024 roku. Zobaczcie jak idą prace

W Ostrowcu budują stadion lekkoatletyczny

Przy Zespole Szkól Mistrzostwa Sportowego powstaje stadion lekkoatletyczny. Wykonawcą inwestycji jest firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej. Jak podkreśla Tomasz Mroczek naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu, to bardzo doświadczona firma, która wykonywała wiele podobnych inwestycji.

W ramach inwestycji powstanie stadion lekkoatletyczny, certyfikowany przez Polski Związek Lekkoatletyczny, z boiskiem piłkarskim. Powstanie bieżnia 6 torowa, na prostej startowej powiększona do 8 torów. Ponadto powstaną chodniki, droga, zadaszona trybuna na 300 miejsc siedzących, a cały obiekt będzie oświetlony.

Naczelnik zaznacza, że zakres prac jest dopasowany do warunków atmosferycznych.

- Wykonawca dostosowuje roboty do pogody. W kwietniu przystąpił do rozbiórki obiektów, które kolidowały z tą inwestycją czyli trybun żelbetowych. Rozebrane zostały także obiekty gospodarcze, które były w obrębie samej inwestycji. Wycięto także drzewa, które kolidowały z budową

– tłumaczy. Wokół stadionu pojawią się nowe nasadzenia.

Zakończył się także roboty związane z siecią energetyczną, gazową.

- Teraz trwają prace związane z przeróbką instalacji teletechnicznych, przez ten obiekt przebiega kilka linii, będących w obsłudze różnych operatorów. Ponadto została zdjęta murawa ze starego boiska oraz wykonane koryta pod warstwy zasadnicze. W tym momencie wykonywany jest także drenaż, który pozwoli na prawidłowe odwodnienie obiektu oraz kanalizacja deszczowa. Obecnie wylewane są ławy pod krawężniki, które będą wokół wszystkich chodników i dróg dojazdowych. Ławy wylewane są także pod trybuny – wymienia Tomasz Mroczek. Naczelnik dodaje, że przed zimą zostaną także wykonane prace, które będą podstawą nawierzchni.

- Okres wiosenny to są roboty związane z nawierzchnią poliuretanową, roboty wykończeniowe i ewentualnie wykończenie tych elementów, zadaszenia trybuny. Te podstawowe żelbetowe będą wykonane jeszcze w tym roku.

Stadion międzyszkolny ma być gotowy na przełomie czerwca i lipca 2024 roku. Koszt jego budowy to 18 milionów złotych, z czego 16 milionów 200 tysięcy złotych to dofinansowanie z programu Polski Ład.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto