Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa budowa stadionu lekkoatletycznego

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Jak idą prace na budowie? Sprawdź szczegóły na kolejnych slajdach >>>
Jak idą prace na budowie? Sprawdź szczegóły na kolejnych slajdach >>>Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje stadion lekkoatletyczny. Ma być gotowy do czerwca 2024 roku. Na zdjęciach zaprezentowanych na stronie starostwa powiatowego widać już jego elementy.

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje stadion międzyszkolny

Trwa rozbudowa Powiatowego Stadionu Międzyszkolnego przy ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mimo zimowej aury, długo wyczekiwana inwestycja nabiera tempa, a jej zakończenie przewidziane jest na przełomie czerwca i lipca. Na zdjęciach zaprezentowanych na stronie starostwa powiatowego widać już jego elementy.

Zobacz zdjęcia - aktualna stan budowy stadionu lekkoatletycznego

Jak podkreśla Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu, w tej chwili wykonywane są te roboty, na które pozwalają warunku atmosferyczne.

- Usunięcie kolizji z obiektami, które pozostały, z ogrodzeniami, z budynkami gospodarczymi czyli wykonano rozbiórki i te elementy tego zakresu zostały wykonane. Wykonawca wykonał koryto pod warstwy konstrukcyjne stadionu. Następnie przystąpił, w zakresie samej pyty, do układania geowłókniny czyli elementu który będzie wpływał na drenaż boiska. Wykonano też warstwy podbudowy ale dolne czyli zasadnicze

– mówił naczelnik.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa arena lekkoatletyczna z bieżnią do biegów o sześciu torach okrężnych i ośmiu torach na prostej sprinterskiej o nawierzchni poliuretanowej, boisko piłkarskie z nawierzchnią z trawy sztucznej, skocznia do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku oraz skoku o tyczce. Realizacji doczeka się również rzutnia do pchnięcia kulą. Ponadto wybudowany zostanie budynek zaplecza socjalno-magazynowego z trybunami na około 300 miejsc.

- Od grudnia trwają prace związane z budynkiem trybun. Fundamenty są gotowe, mury żelbetowe i są przygotowywane roboty pod montaż konstrukcji stalowej i od strony ulicy Żeromskiego wykonano wszystkie mury oporowe, które będą zabezpieczały ten obiekt od ulicy – mówi naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu.

Po to, by możliwe było prowadzenie rozgrywek po zmroku wykonane będzie oświetlenie i zamontowana zostanie tablica wyników. Powstaną drogi wewnętrzne, nowe miejsca parkingowe, chodniki oraz ogrodzenia. Przebudowy doczeka się również zjazd z ulicy Żeromskiego.

- Zostało wykonane korytowanie pod ciągi drogowe, pod parkingi. Wykonana została także kanalizacja deszczowa na całym obiekcie oraz w miejscu parkingów i miejsc postojowych. Przebudowano wszystkie kolizje z gazociągiem, miejskiej energetyki cieplnej, instalacjami teletechnicznymi – dodaje naczelnik.

W ramach inwestycji przewidziana została także dostawa i montaż wyposażenia niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania i użytkowania tego typu obiektu.

Wykonawcą jest firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej. Stadion międzyszkolny ma być gotowy na przełomie czerwca i lipca 2024 roku. Koszt jego budowy to 18 milionów złotych, z czego 16 milionów 200 tysięcy złotych to dofinansowanie z programu Polski Ład.

Zobacz zdjęcia - aktualna stan budowy stadionu lekkoatletycznego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto