MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Senioralia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drugi dzień imprezy bardzo udany. Była znakomita zabawa w amfiteatrze w Parku Miejskim

Sandra Krakowiak
Wideo
od 12 lat
Spotkanie na ostrowieckim Rynku, złożenie kwiatów przy pomniku, barwny korowód ulicami miasta i występy artystyczne w amfiteatrze w Parku Miejskim. Tak zakończyły się 9.Senioralia w Ostrowcu Świętokrzyskim. To było piękne święto seniorów zorganizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejskie Centrum Kultury.

Piękne święto ostrowieckich seniorów

W tym roku po raz dziewiąty w naszym w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowano Senioralia. Dwudniowe święto zakończyło się bardzo radośnie, bowiem w amfiteatrze Parku Miejskiego rozbrzmiewały piosenki wykonywane przez starszych i młodszych ostrowczan.

Tegoroczne Senioralia odbywały się pod hasłem: „Warto żyć, warto śnić, warto być…”.

- My seniorzy chcemy po prostu radośnie żyć, warto spokojnie śnić i po prostu warto być wspólnie, bo przecież celem Senioraliów jest integracja różnych środowisk seniorskich ale także międzypokoleniowa integracja. Musimy pokazać młodzieży dobry wzór seniora i to, że możemy się wspólnie bawić – wyjaśnia Krystyna Borys, wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na Senioralia przybyło mnóstwo seniorów z całego powiatu ostrowieckiego. Jak powiedziała Barbara Domagała animatorka Klubu Kobiet Kreatywnych z Kunowa, takie wydarzenia są bardzo potrzebne. - Od wielu już lat współpracujemy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i jesteśmy tutaj razem, żeby świętować ten piękny czas – mówi pani Barbara, która zaznacza, że nazwa „senior” do współczesnego seniora zupełnie nie pasuje. - Ta nazwa mi się nie podoba. Może to być :młody stypendysta ZUS- u na przykład – uśmiecha się. - Współczesny senior jest tak aktywny, tak prężny, mający dużo czasu, dzielący się swoimi pasjami z innymi. Seniorzy korzystają z mnóstwa warsztatów, zajęć, ćwiczeń, spotkań, debaty oxfordzkie, wyjazdy na wycieczki. To nie jest taki senior, który funkcjonował jeszcze kilkadziesiąt lat temu, jak moja mam, która opiekowała się wnuczkami. Oczywiście mamy też swoje zajęcia na obowiązki rodzinne ale także mamy czas na kreatywne działania – mów Barbara Domagała.

Krzysztof Kowalski wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zaznacza, że seniorzy stanowią dużą i ważną część społeczeństwa w mieście. - Wiekowo ja też się do nich zaliczam. Myślę, że to ludzie, którzy wnieśli bardzo dużo w rozwój naszego miasta i teraz powinni się cieszyć z tego, co w Ostrowcu Świętokrzyskim się dzieje i jakby spijać tą śmietankę z tego co wypracowali przez wiele lat – dodał. Wiceprezydent przypomniał również o inicjatywie powstania Senioralnej Rady Miasta. - Chcemy stworzyć taką radę seniorów, żeby wsłuchać się w te głosy, które będą nam pomagały lepiej zarządzać Ostrowcem, spełniać potrzeby mieszkańców również tych, którzy już nie pracują zawodowo ale chcą się cieszyć życiem i czerpać z tego co wcześniej wypracowali – podsumował Krzysztof Kowalski.

Organizatorem Senioraliów w Ostrowcu Świętokrzyskim był Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego oraz Miejskie Centrum Kultury.
- Dla nas to wielka przyjemność móc współorganizować wydarzenie, które odbywa się w Ostrowieckim Browarze Kultury ale też będzie dzisiaj debiut amfiteatru z nowym zadaszeniem. Przestrzeń Parku jest wspaniała, pogoda sprzyja, więc cieszymy się ich radością. To jedno z wielu wydarzeń, które współorganizujemy z nimi. Na co dzień się z nimi widzimy, a dziś tak trochę bardziej odświętnie - mówi Jacek Kowalczyk dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Senioralia zakończyły występy artystyczne. Na scenie ostroweickiego amfiteatru wystąpili: zespół taneczny Utewianki, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyrekcją Kamila Ośko, wokalistki Studia Wokalnego Pandora oraz chór Coro Cantorum. Zaprezentowały się także zespoły seniorskie z klubów seniora Okaz, Metamorfoza z Malwy a gościnnie wystąpili seniorzy z Jędrzejowa i Waśniowa.

O Senioraliach czytaj także:
Pierwszy dzień Senioraliów w Ostrowcu Świętokrzyskim

Barwny korowód przeszedł podczas Senioraliów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto