Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Samsonowicza powstaje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zobacz jak idą prace

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Samsonowicza powstaje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czyli PSZOK. Inwestycja kosztuje ponad 18 milionów złotych i będzie gotowa w październiku. O tym, na jakim etapie są prace poinformowano w czwartek, 22 lutego podczas konferencji prasowej.

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje nowoczesny Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

W dzisiejszym świecie każdy z nas mierzy się z problemem odpadów. Najgorzej jest z tymi odpadami, których nie możemy wyrzucić do pojemników do segregacji. Niedziałający sprzęt AGD, RTV oraz gruz, akumulator czy stare meble w momencie otwarcia w mieście Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie można tutaj zostawić.

- To inwestycja, która zmieni gospodarkę odpadami w naszym mieście. Wkraczamy w XXI wiek dzięki tej inwestycji. Stawiamy na to, żeby było to miejsce przyjazne dla naszych mieszkańców. Rzeczy, które zostaną tutaj przywiezione będą mogły otrzymać drugie życie. Będziemy mieć tutaj także wiatę edukacyjną i plac zabaw, gdzie w pewnej części będą wykorzystywane urządzenia z tych przedmiotów, które zostaną przywiezione przez mieszkańców. To miejsce będzie służyło także edukacji ekologicznej

- wyjaśnia wiceprezydent Artur Łakomiec i dodaje, że pojawią się także nowe miejsca pracy.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie wyposażony w nowoczesne urządzenia. W ramach inwestycji powstają budynki: biurowo – administracyjny, garażowo – gospodarczy, magazynowy, zadaszone boksy czy altana edukacyjna.
Wykonawca inwestycji Marian Macias, właściciel firmy „ADMA” z Rytwian podkreśla, że najtrudniejszy etap prac to wyposażenie PSZOK-u. - Takich urządzeń nie było jeszcze w Ostrowcu Świętokrzyskim, to jest najdroższy element inwestycji. Maszyny, które tutaj przyjadą są wielofunkcyjne, górna półka. Na przykład jedna z maszyn zamiata chodniki, wyrywa chwasty, zbiera liście, myje kostkę i odkurza, to jest jedna maszyna i obsługuje to jeden człowiek. Takie maszyny są na południu Polski tylko dwie. Wyposażenie tego punktu to koszt około 5 milionów złotych. Na pewno to będzie perełka – dodał Marian Macias.
Wykonawca zaznacza, że termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony.

Inwestycja ma pozwolić w przyszłości miastu samodzielnie odbierać i gospodarować odpadami w mieście, bez zlecania tego zadania firmom zewnętrznym.

Koszt całej inwestycji to ponad 18 milionów złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Ładu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto