MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie 2. edycja budżetu obywatelskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Znamy szczegóły

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
od 12 lat
W czwartek, 29 lutego wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego podpisał rozporządzenie w sprawie budżetu obywatelskiego. Na ten cel przeznaczono ponad milion złotych. Mieszkańcy swoje projekty będą mogli zgłaszać od 1 kwietnia.

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na budżet obywatelski na 2015 rok przeznaczono ponad 1 milion 111 tysięcy złotych. Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego podkreśla, że kwota jest duża, bo poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
- Ponad 6 tysięcy osób wzięło udział w głosowaniu. 38 wniosków było złożonych, 34 przeszły do kolejnego etapu i 3 wnioski zwyciężyły. Zwiększyliśmy kwotę budżetu obywatelskiego i wynosi 1 milion 111 tysięcy 111 złotych. Ponad milion – mówił wiceprezydent. Artur Łakomiec ma nadzieję, że kwota jeszcze bardziej zmotywuje wnioskodawców do składania projektów w ramach budżetu obywatelskiego. - Ideą budżetu obywatelskiego jest to, żebyśmy te decyzje gdzie i jak te instrumenty często inwestycyjne lokowali w naszym mieście, bo nikt inny nie wie lepiej niż nasi mieszkańcy, w swoich małych ojczyznach co jest potrzebne - dodał.

Mieszkańcy swoje pomysły do budżetu obywatelskiego będą mogli składać od 1 kwietnia do 19 maja.

Od 20 maja do 16 sierpnia nastąpi weryfikacja projektów polegająca na ocenie formalnej, merytorycznej oraz technicznej. Podanie do publicznej wiadomości wyników oceny projektów wraz z uzasadnieniem.

Głosowanie odbędzie się od 23 sierpnia do 15 września. A do 30 września zostaną ogłoszone wyniki głosowania.

Dominik Smoliński, naczelnik wydziału planowania i rozwoju urzędu miasta zauważa, że zasady funkcjonowania budżetu nie zmieniają się.
- Czyli maksymalnie 40 procent na projekt inwestycyjny można tutaj wydatkować a mówimy już o kwocie ponad 400 tysięcy złotych, więc ta inwestycja, którą zaplanują mieszkańcy może być naprawdę duża – wyjaśnia.

Głosować na projekty z budżetu będzie można elektronicznie oraz w przygotowanych specjalnych punktach na terenie miasta:

  • Strefa Aktywności Społecznej w kompleksie Ostrowieckiego Browaru Kultury, ul. Siennieńska 54
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14, os. Stawki 35
  • Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Henryka Sienkiewicza 70
  • Centrum Rozwoju Lokalnego budynek Centrum Biurowo Konferencyjnego ul. Sandomierska 26a

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego zwyciężyły trzy projekty: tężnie solankowe na osiedlach Ogrody i Stawki, zagospodarowanie terenu wokół stawu na osiedlu Częstocice oraz miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej numer 12.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto