MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mnóstwo seniorów na inauguracji 5. edycji Akademii Pełnej Zdrowia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Będą ciekawe zajęcia fizyczne

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
We wtorek, 27 lutego w Zespole Szkół numer jeden w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się inauguracja piątej edycji Akademii Pełnej Zdrowia. To bardzo ciekawy cykl zajęć, które dedykowane są między innymi seniorom.
We wtorek, 27 lutego w Zespole Szkół numer jeden w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się inauguracja piątej edycji Akademii Pełnej Zdrowia. To bardzo ciekawy cykl zajęć, które dedykowane są między innymi seniorom. Sandra Krakowiak
We wtorek, 27 lutego w Zespole Szkół numer jeden w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się inauguracja piątej edycji Akademii Pełnej Zdrowia. To bardzo ciekawy cykl zajęć, które dedykowane są między innymi seniorom.

W Ostrowcu Świętokrzyskim ruszyła Akademia Pełna Zdrowia

W czwartek, w Zespole Szkół numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się inauguracja piątej edycji Akademii Pełnej Zdrowia. To cykl spotkań, w których uczestnictwo jest bezpłatne.

Starosta powiatu ostrowieckiego Marzena Dębniak podkreśla, że spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, a w poprzednich edycjach wzięło udział kilkanaście tysięcy mieszkańców.
- Ruszyła kolejna edycja Akademii Pełnej Zdrowia. W roku ubiegłym około 2800 osób uczestniczyło w różnego rodzaju zajęciach. W tym roku zaczynamy zajęciami ruchowymi, na które zapisało się 240 osób. Ćwiczenia odbywają się w trzech grupach – dodaje starosta.

Akademia Pełna Zdrowia to projekt realizowany przez powiat ostrowiecki z własnych środków. W ramach spotkań odbywają się także koncerty relaksacyjne, jak zapowiada Marzena Dębniak, pierwszy odbędzie się już w marcu. Niebawem ruszą także zapisy na badania profilaktyczne. W tym roku oferta Akademii Pełnej Zdrowia jest jeszcze bogatsza.

- Sądzę, że do koło trzech tysięcy osób ta oferta trafi i będą uczestniczyć w zajęciach. Nie wiem ile osób się zapisze, ale nigdy nie było tak, by jakieś miejsce zostało niewykorzystane. Widać, że osoby potrzebują ruchu, że potrzebują dostępu do bezpłatnych badań. Ta Akademia Pełna Zdrowia pokazuje, że jest taką sztandarową inwestycją w zdrowie mieszkańców. Jest utrzymywana, rozszerzana. Może od września uda się wprowadzić także takie relaksacyjne chodzenie z kijkami – dodała starosta.

Akademia Pełna Zdrowia jest skierowana przede wszystkim do tych osób, które nie mogą skorzystać z badań Narodowego Funduszu Zdrowia. Wśród badań, które odbyły się w poprzednich edycjach znalazły się: cytologia, USG piersi, mammografia dla kobiet 70 plus, a dla panów pakiet urologiczny w kierunku wczesnego wykrywania raka prostaty, pakiety kardiologiczne, neurologiczne czy chirurgiczne. Były również badania skierowane dla dzieci: wczesna diagnoza wad postawy czy USG jamy brzusznej wykonywane przez onkologów.

Ostrowieccy seniorzy, którzy uczestniczyli w pierwszych zajęciach zgodnie podkreślali, że są dla nich motywacją oraz swego rodzaju rozrywką.
- Dzięki tym spotkaniom, ćwiczeniom, koncertom mamy motywację, żeby wyjść z domu, żeby się umalować, żeby się ubrać – mówiła jedna z pań.

Uroczystego otwarcia Akademii Pełnej Zdrowia dokonała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak oraz Mariusz Łata naczelnik wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto