Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Będzie remont ulicy Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Umowa z wykonawcą podpisana. Kiedy utrudnienia?

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Podpisanie umowy na remont Mickiewicza w Ostrowcu. Więcej na kolejnych zdjęciach
Podpisanie umowy na remont Mickiewicza w Ostrowcu. Więcej na kolejnych zdjęciach Powiat Ostrowiecki
Powiat ostrowiecki podpisał umowę z wykonawcą na remont ulicy Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prace ruszą na wiosnę 2024 roku. Jakie będą zmiany?

Remont ulicy Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim na wiosnę

Remont ulicy Mickiewicza to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców, która teraz zostanie zrealizowana. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisało umowę z wykonawcą.

- To bardzo ważne zadanie. Tutaj dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chcę podziękować prezydentowi i radnym za wkład własny. Miasto i powiat pokryją koszty w wysokości prawie 750 tysięcy złotych. Całkowity koszt zadania prawie 3 i pół miliona złotych. W zasadzie to zadanie mógłoby być już realizowane ale zamknięcie ulicy Mickiewicza to już całkowity paraliż miasta. Czekamy jak miasto Ostrowiec skończy remont ulicy Sienkiewicza. Przekazanie placu budowy nastąpi około kwietnia

– mówi starosta Marzena Dębniak.

Przypomnijmy, że w tej chwili prowadzony jest także remont drogi wojewódzkiej 754, która przebiega przez miasto.
- Powiat Ostrowiecki bardzo dużo tych inwestycji prowadzi i bardzo dobrze, bo to chodzi o dobro mieszkańców Ostrowca. Staramy się zgodnie z tym co pani starosta powiedziała, ze razem możemy więcej, staramy się zawsze Powiat wspierać – mówił wiceprezydent Ostrowca Krzysztof Kowalski.

Wykonawcą inwestycji jest firma „Budromost”. Członek zarządu Dominik Podsiadło podkreślił, że prace ruszą wiosną.
- Prawdopodobnie prace rozpoczną się w okolicach miesiąca marca a na przełomie czerwca i lipca ta inwestycja powinna być zakończona. Prace rozpoczniemy najpewniej od oświetlenia i odwodnienia. Miejmy nadzieję, że miesiące już po rozpoczęciu prac będą łaskawe i uda się inwestycję przeprowadzić szybko – dodał.

Zakres prac na ulicy Mickiewicza obejmuje wymianę nawierzchni na całym odcinku drogi od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulica Polną. Odcinek około 420 metrów

- Wymiana nawierzchni w trzech warstwach, będą wymienione krawężniki i obrzeża na całej długości. Po prawej stronie, od parku w miejscu istniejącego chodnika, zostanie on rozebrany a następnie zostaną wykonane warstwy konstrukcyjne i chodnik zostanie wybudowany od nowa. Ciąg będzie przeznaczony dla pieszych a po drugiej stronie w miejscu chodnika zostanie wykonana warstwa bitumiczna tak, by ten fragment stanowił drogę zarówno dla pieszych jak i rowerów. Ten układ będzie połączony ze ścieżką rowerową, która jest wykonana w ramach zadania realizowanego przez gminę w ciągu ulicy Sienkiewicza – tłumaczy Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.

W ramach zadania zostanie wykonane odwodnienie ulicy, nowe oświetlenie energooszczędne.

Zobaczcie zdjęcia z podpisania umowy na remont ulicy Mickiewicza w Ostrowcu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto