MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Podsumowano projekt Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa. Realizacja trzech ważnych celów

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
14 marca w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu: „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”.
14 marca w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu: „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”. Artur Łakomiec/facebook
W czwartek, 14 marca w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu: „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”. Udział w konferencji na zaproszenie wiceprezydenta Artura Łakomca wzięli radni rady miasta i rady powiatu, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta wraz z rodzicami, urzędnicy realizujący projekt, przedstawiciele organizacji pozarządowych, Związku Miast Polskich, Starachowic i Stalowej Woli oraz 11 osobowa delegacja z miasta partnerskiego Sogndal.

Podsumowano projekt Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa

W Ostrowcu Świętokrzyskim podczas konferencji podsumowano projekt „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”.
Projekt „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”, realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, który przewiduje strategiczne, zintegrowane i kompleksowe zarządzanie miastem, zmierzające do poprawy sytuacji mieszkańców między innymi w zakresie szeroko pojętej edukacji, ochrony środowiska oraz wsparcia lokalnego rynku pracy i przedsiębiorczości. To także możliwość podniesienia kompetencji, jakości świadczonych usług i odpowiedzialności administracji samorządowej.

Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec, podkreślił, że zakończenie projektu nie oznacza zakończenia działań.

- Działania będą kontynuowane i rozwijane, aby zbudować na dotychczasowych osiągnięciach silne konkurencyjne, zielone i sprzyjające rozwojowi osobistemu i zawodowemu mieszkańców miasto, nasze miasto. Dziękuję wszystkim partnerom projektu - Centrum Rozwoju Lokalnego, Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych, Polski Czerwony Krzyż, Pracownicy Urzędu Miasta, Związek Miast Polskich, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz „last but not least” nasi drodzy przyjaciele z norweskiego miasta Sogndal – szczególne podziękowania dla norweskich partnerów, za ich zaangażowanie i wsparcie w realizacji inicjatyw na rzecz ostrowieckiego rozwoju lokalnego. Będziemy kontynuować działania na rzecz społeczności lokalnej oraz pracować na rzecz rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego. Budujemy miasto obywateli, miasto szacunku i dialogu. Miasto, w którym nikt nie będzie wykluczony i każdy powinien mieć szansę na realizację swoich planów i ambicji

– powiedział Artur Łakomiec.

Trzy cele projektu Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa

W projekcie sformułowano 3 cele główne mające za zadanie rozwiązanie kluczowych problemów miasta. Jednym z niech jest stworzenie miasta, w którym chcę pracować. W tym obszarze priorytetem jest przyciągnięcie nowych inwestycji, zwiększanie liczby przedsiębiorstw. Dzięki temu między innymi powstaną nowe miejsca pracy.

Miasto, w którym chcę żyć to kolejny cel projektu, którego istotnym aspektem jest planowanie rozwoju za pomocą poprawy, a w dłuższej perspektywie zmiany postrzegania Ostrowca Świętokrzyskiego przez ludzi młodych. Chodzi głównie o to, by miasto stało się bardziej atrakcyjne dla na przykład ludzi młodych.

Z kolei miasto, które chcę tworzyć – to cel, który w głównej mierze koncentruje się wokół współpracy różnych środowisk na rzecz Ostrowca Świętokrzyskiego, aktywizacji społecznej mieszkańców oraz zwiększenia ich zaangażowania w sprawy miasta.

Projekt „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” został dofinansowany od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Dzięki funduszom norweskim udało się zrealizować wiele ważnych inicjatyw, między innymi:

  • Ostrowiecki Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych,
  • Akademia Współczesnego Juniora, Akademia Młodego Przedsiębiorcy, Młodzieżowej Rady Miasta, Akademia Program Edukacji Ekologicznej,
  • program lojalnościowy OstraKarta,
  • opracowanie i wydrukowanie kompleksowej monografii miasta,
  • nowe opracowanie oraz kolportaż publikacji pt. Legendy Ostrowca Świętokrzyskiego,
  • utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta,
  • Portal Mieszkańca,
  • konsultacje społeczne,
  • dostosowanie placów zabaw i miejsc użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto