Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja radnych Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jakie tematy poruszono?

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
O projekcie uchwały złożonej przewodniczącej Rady Miasta oraz o bieżącej działalności podczas konferencji prasowej poinformowali radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wzięli w niej udział radni: Dariusz Kaszuba, Grażyna Maj, Jerzy Wrona i Mariusz Czeremcha oraz Krzysztof Ołownia dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, kandydat na prezydenta miasta.

Konferencja radnych Prawa i Sprawiedliwości miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Grupa radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyła projekt uchwały w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Ja na sesji grudniowej mówiłem, że gmina Ostrowiec Świętokrzyski może prowadzić podmiot leczniczy i może to być na przykład miejski ośrodek rehabilitacji i psychoterapii. Takie miejsce jest bardzo w naszym mieście potrzebne. Niestety minęły już dwa miesiące od tej sesji i nic się nie dzieje, stąd postanowiliśmy ująć sprawy w swoje ręce – mówił Dariusz Kaszuba.

Radny Mateusz Czeremcha podkreśla, że mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z problemem dostępności do usług medycznych.
- Stąd też złożyliśmy do pani przewodniczącej rady miasta projekt uchwały o utworzeniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, pod nazwą Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Psychoterapii. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że czas oczekiwania w Ostrowcu w takich dziedzinach jak rehabilitacja i fizjoterapia jest dłuższa niż w Opatowie. Natomiast w zakresie dostępu do poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży sytuacja ostrowieckich pacjentów jest bardzo trudna, ponieważ w Ostrowcu nie ma poradni, która udziela porad psychologicznych bezpłatnych – tłumaczył. Radny zaznacza, że wielokrotnie podczas sesji podnoszony był ten problem ale niestety pozostał on niepodjęty. - Nie skłonił pana prezydenta i podległe mu służby do zwiększenia działania w tym zakresie – dodał.

Krzysztof Ołownia powiedział, że złożenie projektu to bardzo dobra wiadomość.
- To będzie podmiot, który wypełni lukę w świadczeniach leczniczych, lukę związaną ze specjalistyką rehabilitacji i co jeszcze ważne w zakresie ochrony zdrowia psychicznego.

Radna Grażyna Maj podsumowała swoją aktywność w radzie miasta. - Aktywność interpelacyjna była przez cały okres trwania kadencji była dosyć duża. Udało mi się w wielu tych interpelacjach, chociaż nie wszystkie znalazły uznanie. Jedną z nich był pomysł tężni solankowej, bo Ostrowiec, które jest miasto hutniczym powinno zagwarantować mieszkańcom powrót do zdrowia. Powstały dwie tężnie z budżetu obywatelskiego co prawda, ale mój pomysł dotyczył jednej wielkiej tężni – mówiła radna.

Radny Jerzy Wrona z kolei przedstawił zaawansowanie prac na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej numer 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto