Most na Alei 3 Maja w Ostrowcu całkowicie zamknięty. Zmiana rozkładu jazdy autobusów
Od 20 marca most na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamknięty dla komunikacji miejskiej. To oznacza wielkie zmiany dla mieszkańców podróżujących autobusami miejskimi.
Jak zaznacza prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Jarosław Kateusz Aleja 3 Maja to jedna z głównych ulic w mieście i jednocześnie główna trasa dla komunikacji.
- Dla Ostrowca Świętokrzyskiego, dla komunikacji to jedna z głównych tras, tutaj ponad 80 procent kursów idzie właśnie przez Aleję. Od dziś przez Aleję jeździ linia numer 7, tylko i wyłącznie. Ona jedzie od ulicy Okólnej i skręca w lewo w ulicę Kilińskiego i do Denkowa jedzie
– tłumaczy Jarosław Kateusz.
Pozostałe linie, które do tej pory jeździły przez Aleję 3 Maja, od poniedziałku 20 marca będą jeździły ulicami Mickiewicza lub Starokunowską i Żabią.
- Objazd będzie ulicą Mickiewicza, ulicą Żabią i na rondzie na wiadukt. Tu autobusy linii numer 3 i 8 zawracają. Z powrotem tą samą trasą, z tym że część linii pojedziecie do góry ulicą Mickiewicza, a część w prawo Starokunowską do Rynku i wróci na swoją trasę. Tu autobusy linii numer 3 i 8 zawracają. Na tą chwilę tak te trasy wyglądają – dodaje prezes.
Ponieważ remont drogi wojewódzkiej 754, która przechodzi przez ścisłe centrum Ostrowca Świętokrzyskiego jest podzielona na etapy, rozkład jazdy będzie ulegał z czasem zmianom.
- No oczywiście rozkłady jazdy będą ulegać zmianom, my na bieżąco informujemy o wszystkich zmianach na stronie internetowej MZK a wszystkie informacje są oczywiście wywieszone na przystankach autobusowych. Czeka nas jeszcze zamknięcie Okólnej, Radwana to oznacza także duże zmiany dla pasażerów – mówi.
Oprócz remontu drogi 754, miasto czeka kolejna inwestycja drogowa, czyli remont ulicy Sienkiewicza. Tu, jak mówi prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, również szykują się zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich.
- Też już szykujemy objazdy. Na tę chwilę to zbieramy informacje od mieszkańców, jakie są uwagi do tych rozkładów jazdy. Te uwagi będą uwzględnione w momencie gdy zostanie zamknięta ta część ulicy Sienkiewicza, od ulicy Polnej do ulicy Mickiewicza. Wówczas autobusy będą musiały zmienić trasę, i te jadące od Koloni Robotniczej w ulicę Waryńskiego i objadą do ulicy Iłżeckiej i dalej w ulicę Mickiewicza w dół. Ale oczywiście czekamy na uwagi. Już jedna wpłynęła do mnie. No niestety wydłużyły się przejazdy autobusów i w niektórych przypadkach zamiast jednego autobusu trzeba będzie dać dwa – informuje prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Utrudnienia na ulicy Sienkiewicza czekają nas najprawdopodobniej po świętach wielkanocnych.
Nowe trasy przejazdu autobusów miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim:
Linia nr 1: Kolonia Robotnicza – Długa – Sienkiewicza – Mickiewicza – Iłżecka – Al. Jana Pawła II – 11 Listopada – Hubalczyków – Bałtowska – Radwana – Polna – Iłżecka – Rynek – Mickiewicza (Rawszczyzna) – Żabia PKS – Traugutta – Świętokrzyska – Żeromskiego – Paulinów
Linia nr 2: Prusa – Konopnickiej – Waryńskiego – Iłżecka – Rynek – Rynek – Mickiewicza (Rawszczyzna) – Żabia PKS – Sandomierska – Zygmuntówka
Linia nr 3: Ogrodowa – Sikorskiego – 11 Listopada – Al. Jana Pawła II – Radwana – Polna – Iłżecka – Waryńskiego – Sienkiewicza – Mickiewicza – Żabia PKS – ZAWRACA NA RONDZIE – Żabia- Mickiewicza – Sienkiewicz/Park – Starokunowska – Radwana – Al. Jana Pawła II – 11 Listopada – Sikorskiego – Ogrodowa
Linia nr 4: Huta ul. Samsonowicza – 11 Listopada – Al. Jana Pawła II – Radwana – Polna – Iłżecka – Rynek – Mickiewicza (Rawszczyzna) – Żabia PKS – Traugutta – Świętokrzyska – Żeromskiego – Waryńskiego – Al. Jana Pawła II – 11 Listopada – Samsonowicza
Linia nr 5: Ogrodowa – Sikorskiego – Hubalczyków – Bałtowska – Al. Jana Pawła II – Iłżecka – Rynek – Mickiewicza (Rawszczyzna) – Żabia PKS – Traugutta – Świętokrzyska
Linia nr 6: Kolonia Robotnicza – Długa – Sienkiewicza – Mickiewicza (Rawszczyzna) – Żabia PKS – Traugutta – Szewna
Linia nr 8: Miodowa – Siennieńska – Al. Jana Pawła II – Iłżecka – Rynek – Mickiewicza – Żabia PKS – ZAWRACA NA RONDZIE – Żabia – Mickiewicza – Sienkiewicz/Park – Starokunowska – Radwana – Polna – Iłżecka – Al. Jana Pawła II – Siennieńska – Miodowa
Linia nr 9: Kąty Denkowskie – Bałtowska – Hubalczyków – Sikorskiego – Chrzanowskiego – Al. Jana Pawła II – Radwana – Polna – Iłżecka – Rynek – Sienkiewicza – Piaski – Długa – Szymanowskiego
Linie nr 12 i 13 od ulicy Sienkiewicza będą kursowały ulicą Mickiewicza – Żabia PKS – Traugutta – Świętokrzyska.
Trasy pozostałych linii nie ulegają zmianie (0, 7, 10, 11).
jak informuje Miejski Zakład Komunikacji, nowe rozkłady jazdy będą dostępne na tabliczkach rozkładowych na przystankach autobusowych oraz na stronie internetowej w zakładce rozkład jazdy.
CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?