MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mała obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego gotowa. Nową trasą pojedziemy w kwietniu

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Zakończyły się zasadnicze roboty na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej numer 9 na odcinku między węzłem Brezelia, a nowym rondem na ulicy Opatowskiej.
Zakończyły się zasadnicze roboty na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej numer 9 na odcinku między węzłem Brezelia, a nowym rondem na ulicy Opatowskiej. GDDKiA
Prace przy tak zwanej małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego idą zgodnie z harmonogramem. W tej chwili wykonawca złożył wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Nową trasą pojedziemy w kwietniu.

Obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego pojedziemy w kwietniu

Najważniejsze prace przy budowie "małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego" w ciągu drogi krajowej numer 9 na odcinku między węzłem Brezelia, a nowym rondem na ulicy Opatowskiej już się zakończyły.

Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wykonawca inwestycji złożył do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowej drogi.

- Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, wykonawca przystąpi do wdrażania docelowej organizacji ruchu. Po zakończeniu tego procesu nowy odcinek o długości około 2,7 kilometra zostanie udostępniony kierowcom, co planowane jest w przyszłym miesiącu – dodała.

Wykonawca ułożył między innymi wszystkie warstwy nawierzchni, wykonał oznakowanie poziome i pionowe, wybudował drogi dojazdowe i obiekty inżynierskie takie jak mosty, wiadukty, przepusty ekologiczne. W ciągu drogi krajowej numer 9 wybudowane zostały dwa mosty i wiadukt nad drogą powiatową, kolejne trzy obiekty powstały w ciągu dróg dojazdowych. Przebudowana została łącznica węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką numer 755.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku węzeł Brezelia został oddany do użytku. Został on udostępniony kierowcom przed umownym terminem zakończenie inwestycji. Otwarcie węzła Brezelia znacznie ułatwiło komunikację w obrębie miasta i dojazd do budowy.

Od ubiegłego roku kierowcy również korzystają w oparciu o tymczasową organizację ruchu z ronda na ulicy Opatowskiej. Nowe rondo stanowi bezkolizyjne włączenie wybudowanej obwodnicy do istniejącego odcinka drogi krajowej numer 9, ułatwi także wyjazd z ulicy Wąwozy. W sąsiedztwie ronda wybudowana została zatoka przystosowana do prowadzenia kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inwestycji wykonane zostały między innymi urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska np. ekrany akustyczne, instalacje oświetleniowe, odwodnieniowe i kanalizacyjne.

Małgorzata Pawelec - Buras poinformowała również, że wykonawca kontynuuje prace porządkowo-wykończeniowe i wiosenne prace przy porządkowaniu terenów zielonych w pasie drogowym.

Nieco ponad 3-kilometrowy odcinek drogi od węzła Brezelia nad ulicą Zygmuntówka, aż do ronda przy ulicy Opatowskiej, kosztuje ponad 53 miliony złotych.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto