Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie mikołajkowo-profilaktyczne ostrowieckich wolontariuszy Szkolnych Kół Wolontariatu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Film i foto

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W Ostrowieckim Browarze Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert relaksacyjny oraz spotkanie mikołajkowo – profilaktyczne wolontariuszy, którzy na co dzień działają w Szkolnych Kołach Wolontariatu.
W Ostrowieckim Browarze Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert relaksacyjny oraz spotkanie mikołajkowo – profilaktyczne wolontariuszy, którzy na co dzień działają w Szkolnych Kołach Wolontariatu. Sandra Krakowiak
W poniedziałek, 4 grudnia w Ostrowieckim Browarze Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert relaksacyjny oraz spotkanie mikołajkowo-profilaktyczne wolontariuszy, którzy na co dzień działają w Szkolnych Kołach Wolontariatu.

Podziękowali młodych wolontariuszom z Ostrowca

Koncert relaksacyjny dla wolontariuszy oraz podziękowania za całoroczną pracę z racji obchodzonego 5 grudnia Dnia Wolontariuszy był okazją do wspólnego spotkania się młodych wolontariuszy, którzy na co dzień pomagają zrzeszeni w Szkolnych Kołach Wolontariatu.

Jak podkreśliła Agnieszka Rogalińska, dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego, warto dziękować młodym ludziom, bo poświęcają drugiemu człowiekowi siebie.

- Powiat ostrowiecki wraz z Centrum Rozwoju Lokalnego już po raz drugi zaprosiły młodych wolontariuszy na spotkanie

– mówiła Agnieszka Rogalińska. - Celem jest przede wszystkim uhonorowanie takiego wolontariatu młodych ludzi, którzy chcą pomagać i potrzebują pomagać - dodaje.

Podczas spotkania wiele ciepłych słów padło także pod adresem dyrektorów szkół i opiekunów wolontariuszy. - To środowisko bardzo otwarte na tego typu działania i to cieszy. To już drugie takie działanie i mam nadzieję, że przed mikołajkami to będzie takie trafne uhonorowanie tego, co robią młodzi ludzi. Wolontariusze dostaną nasze podziękowanie i coś słodkiego a dyrektorzy szkół otrzymają podziękowania na piśmie, które podpisała pani starosta Marzena Dębniak - dodała Agnieszka Rogalińska.

Spotkanie w przeddzień święta wolontariuszy wpisuje się w Akademię Pełną Zdrowia, w ramach której prowadzonych jest szereg działań profilaktycznych a jedną z nich są koncerty relaksacyjne.

- Bardzo się cieszę, że możemy razem z Centrum Rozwoju Lokalnego prowadzić takie działania. Koncerty relaksacyjne do tej pory proponowaliśmy dla różnych grup wiekowych mieszkańców naszego powiatu i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tym razem wychodzimy z koncertem do młodych ludzi. Tym koncertem chcieliśmy im podziękować za całoroczną pracę, przy okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Myślę, że forma koncertu spodoba się młodzieży i będziemy dla nich organizować takie koncerty cyklicznie – dodał naczelnik.

Katarzyna Machula, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica mówi, że uczestnictwo w Szkolnym Kole Wolontariatu pozwoliło jej na oderwanie się od codziennych zajęć. - Chciałam znaleźć jakieś dodatkowe zajęcia. Ale uważam też, że to jest dobre, by pomóc drugiemu człowiekowi. To bardzo dobry sposób na spędzenie czasu z innymi i można zrobić jakiś dobry uczynek - zauważa.

Leon Domagała, uczeń Szkoły Podstawowej numer 4 mówi wprost, że pomaga, bo jest młodym człowiekiem, który ma dużo czasu.
- Jestem wolontariuszem dlatego, że lubię pomagać na przykład dzieciom z domu dziecka, zbieramy też pieniądze dla piesków ze schroniska, ale także różne chemiczne rzeczy dla dzieci. Lubię pomagać, bo mi to sprawia przyjemność – mówi Leon i zaznacza, że nie szkoda mu czasu na wolontariat. - Jestem młody i mam dużo czasu. Chodzę też na chór, uprawiam sport, wolę takie rzeczy niż gry komputerowe.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać koncertu świątecznego w wykonaniu Marcina Walasa, nauczyciela edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, muzykoterapeuty, twórcy, organizatora i wykonawcy koncertów rekreacyjnych w profilaktyce stresu.
Podczas koncertu, przy dobranych dźwiękach muzyki uczestnicy mogli poczuć różne stany emocjonalne.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto