Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Akademia Pełna Zdrowia dla najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Rośnie zainteresowanie badaniami

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W starostwie powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się zakończenie pakietu wad postawy dla dzieci od 4 do 16 roku życia, w ramach Akademii Pełnej Zdrowia
W starostwie powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się zakończenie pakietu wad postawy dla dzieci od 4 do 16 roku życia, w ramach Akademii Pełnej Zdrowia Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
W niedzielę, 3 grudnia w starostwie powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się zakończenie pakietu wad postawy dla dzieci od 4 do 16 roku życia. Badania odbyły się w ramach Akademii Pełnej Zdrowia. W programie wzięło udział ponad 60 dzieci.

Akademia Pełna Zdrowia dla dzieci z Ostrowca Świętokrzyskiego

Akademia Pełna Zdrowia to program, który prowadzi starostwo powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badania profilaktyczne w ramach akademii skierowane są do różnych grup wiekowych. Główny cel Akademii Pełnej Zdrowia to profilaktyka młodszych i starszych mieszkańców.
W niedzielnych, 3 grudnia w badaniach wzięło udział ponad 60 dzieci w wieku od 4 do 16 roku życia. Najpierw uczestniczyli w konsultacjach, a później w ćwiczeniach.

Pakiet obejmował konsultację lekarską dziecka u lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej Anny Kurian wraz z badaniem fizykalnym oraz kwalifikacją na ćwiczenia. Po badaniu, dzieci maiły możliwość skorzystania z ćwiczeń profilaktyczno - korekcyjnych, które prowadziły instruktorki - Magdalena Wilusz i Grażyna Brociek.

To już kolejna edycja badan profilaktycznych dla najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Z pakietu wad postawy skorzystało ponad 60 dzieci. Akademia Pełna Zdrowia jest dedykowana mieszkańcom w trosce o ich zdrowie. Każdego roku zarząd powiatu przeznacza środki na tego typu działania. W programie znajdują się badania profilaktyczne dla dzieci i dorosłych, konsultacje, warsztaty i zajęcia odpowiadające oczekiwaniom mieszkańców naszego powiatu.

Z każdym rokiem jest coraz większe zainteresowanie profilaktyką. Realizowana już piąta edycja Programu zmierza do finału. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak zapowiada jego kontynuację w kolejnej, szóstej edycji, w tym także pakietu dedykowanego najmłodszym mieszkańcom powiatu ostrowieckiego.

- Cieszę się, że Akademia Pełna Zdrowia wzbudza tak duże zainteresowanie i korzystają z niej mieszkańcy różnych grup wiekowych, w tym również najmłodsi. To potwierdza potrzebę naszego działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej, stąd już teraz przygotowujemy się do kolejnej edycji programu

– podkreśla starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Na zakończenie z najmłodszymi uczestnikami Akademii Pełnej Zdrowia spotkali się starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska, naczelnik wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych Mariusz Łata oraz koordynator programu Katarzyna Kowalska z referatu zdrowia. Wszystkie młodsze dzieci otrzymały pamiątkowe upominki w postaci przytulanek, zaś nieco starsze – gry planszowe.

Zobacz zdjęcia z akcji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto