Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z ostrowieckiego Staszica gościli uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach w ramach projektu "Aktywni i Odpowiedzialni"

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Uczniowie z ostrowieckiego Staszica gościli uczniów z IV Liceum w Kielcach. Więcej na kolejnych zdjęciach
Uczniowie z ostrowieckiego Staszica gościli uczniów z IV Liceum w Kielcach. Więcej na kolejnych zdjęciach Liceum Ogólnokształcące nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim
W czwartek, 18 stycznia uczniowie Liceum Ogólnokształcące numer I imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim gościło uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach w ramach projektu "Aktywni i Odpowiedzialni" (Erasmus+). Tematem przewodnim spotkania były cele zrównoważonego rozwoju w społeczności lokalnej.

Licealiści z Kielc odwiedzili kolegów z Ostrowca

Szkolenie młodzieży w zakresie zrównoważonego rozwoju ma kluczowe znaczenie dla kształtowania społeczeństwa, które podejmuje świadome i odpowiedzialne decyzje, dbając o równowagę między aspektami społecznymi, ekonomicznymi i środowiskowymi. Stąd właśnie spotkanie uczniów Liceum Ogólnokształcące numer I imienia Stanisława Staszica z uczniami z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

- Zajęcia tego typu uczą młodych ludzi, jak ich codzienne decyzje mogą wpływać na społeczeństwo, środowisko naturalne i gospodarkę

– informuje dyrektor ostrowieckiego liceum Dorota Waliszczak.

Zajęcia kształtują w uczniach poczucie odpowiedzialności społecznej i pomagają w tworzeniu bardziej świadomych obywateli, gotowych do podejmowania decyzji z korzyścią dla całego społeczeństwa. - Zrównoważony rozwój skupia się również na właściwym wykorzystaniu zasobów naturalnych oraz ochronie środowiska. Szkolenie młodzieży w tej dziedzinie pomaga zwiększyć świadomość ekologiczną i promuje postawy proekologiczne. Młodzi ludzie, świadomi wpływu człowieka na klimat i środowisko, mogą przyczynić się do ochrony przyrody i ograniczenia negatywnego wpływu działań ludzkich. Szkolenie przedstawiało również zalety zachowania równowagi między aspektami społecznymi, ekonomicznymi i środowiskowymi – dodaje dyrektorka.

Edukacja w tym obszarze pomaga zrozumieć globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatu, ubóstwo czy nierówności społeczne. Młodzież zdobyła umiejętności myślowe i społeczne, które są niezbędne do skutecznego radzenia sobie z tymi problemami, jak również również skuteczne techniki wdrażania zrównoważonego rozwoju na poziomie indywidualnym, rodzinnym i w społecznościach w których realizują się na płaszczyźnie osobistej i edukacyjnej.

Szkolenie przeprowadziła Agnieszka Tercz oraz Agata Krzemień ze Stowarzyszenia Edukacja przez Internet. Koordynatorem projektu ze strony ostrowieckiego liceum była Żaneta Fiszer.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto