Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Anna Myszkowiak zdobyła Grand Prix LOOSTRO czyli 16. Jesiennego Salonu Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zobacz zdjecia

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim
LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim Andrzej Łada
Pierwsza edycja LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki za nami. Grand Prix otrzymała Anna Myszkowiak za pracę "Tors", II miejsce Emil Bucki za pracę "Korowód", a III miejsce: Julia Szczerbowska za pracę "Autoportret w robaku".

LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim

Za nami wyjątkowe, wzruszające i emocjonujące otwarcie LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki Biura Wystaw Artystycznych.
- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy chcieli przystąpić do tej nowej formuły sztuki jaką jest LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki – mówiła Justyna Łada, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych. - Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że odwiedziło nas tak wiele osób z całej Polski. Dziękujemy uczestnikom wernisażu: naszym stałym bywalcom i przyjaciołom galerii, lokalnemu środowisku artystycznemu, pasjonatom i miłośnikom sztuki oraz mieszkańcom miasta, których zainteresowało to wydarzenie. Na was zawsze można liczyć. Wielkie ukłony dla uczestników konkursu za obecność, cieszymy się, że mogliśmy was poznać i ugościć w przestrzeniach Ostrowieckim Browarze Kultury – dodała dyrektorka.

Podczas wernisażu Artur Łakomiec - wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego wraz z dyrektorką Justyną Lada oraz przewodniczącym jury Sebastianem Kustrą ogłosili i wręczyli nagrody i wyróżnienia konkursu.

- Jesienny Salon Sztuki, którego LOOSTRO jest kontynuatorem odbywa się dzisiaj po raz szesnasty – zaznaczył wiceprezydent. - Pierwszy był, z tego co pamiętam, 27 lat temu. To piękny kawałek historii, który wpisuje się w mapę kulturalną naszego miasta. W tej chwili mogę powiedzieć i całej Polski dzisiaj już. Po raz 16. widzimy się na Jesiennym Salonie Sztuki, ale po raz pierwszy możemy się przejrzeć w lustrze

- podsumował Artur Łakomiec.

Zobacz zdjęcia

Wyniki Jesiennego Salonu Sztuki LOOSTRO w Ostrowcu Świętokrzyskim

 • GRAND PRIX otrzymała: Anna Myszkowiak za pracę "Tors"
  Za odwagę i wyobraźnię w badaniu granic ludzkiego ciała, doskonałe wyczucie materiału, zetknięcie delikatnej materii z ważkimi tematami z jakimi boryka się współczesny człowiek w kontekście wielorakich tożsamości oraz za szczególną wrażliwość na kruchość i przemijalność.
 • II miejsce: Emil Bucki za pracę "Korowód"
  Za snucie spójnej opowieści komentującej współczesną rzeczywistość społeczno-polityczną w szerokim kontekście i odniesieniu do własnych korzeni oraz wykorzystywanie języka znaków i symboli, który nie tylko zachwyca warsztatowo, ale przede wszystkim ostrzega i uwrażliwia na wciąż powracające zagrożenia.

 • III miejsce: Julia Szczerbowska za pracę "Autoportret w robaku"
  Za sprawne poruszanie się w różnych technikach i niezwykle sugestywny obiekt w którym artystka wykorzystuje materiały wielorakiego pochodzenia i podnosi istotne problemy związane z ekologią, porusza kwestie zachwianej równowagi ekosystemów oraz bada pozornie dominującą rolę człowieka nad naturą i innymi istotami żyjącymi, także tymi najmniejszymi.

 • Wyróżnienie magazynu Art Monitor: Tomek Paszkowicz za pracę ,,Nie mam czasu"
  Za przejmujący zapis performance’u podkreślającego, że w sztuce najważniejsze jest to, co niewidoczne. Ważny przykład artysty zanurzonego w sztukę i bezkompromisowe podejście do prezentowania i komentowania problemów związanych z pozycją społeczną i ekonomicznym statusem artysty.

 • Wyróżnienie FRSK Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Kreatywnego: Sabina Kałuża za pracę ,,Mirror''
  Za twórczy recykling, który daje przedmiotom nowe nieoczywiste życie w przestrzeni twórczej wyobraźni oraz doskonałe wyczucie medium, badanie granic malarstwa, rozszerzanie go o materiały z życia codziennego z wykorzystaniem intertekstualnych odniesień, cytatów i inspiracji.

 • Wyróżnienie Van Rij Gallery Helena Stiasny – Harpia
  Za chwytający za gardło manifest wolności, niezależności i siły kobiet będący nie tylko odważnym malarskim gestem, ale przede wszystkim ciekawą konfrontacją z kulturowymi wyobrażeniami i stereotypami osadzoną w szerokim nurcie autoportretów charakterystycznych dla współczesnej epoki selfie.

 • Wyróżnienie hotel Bristol Art & Medical Spa: Dominika Walczak za pracę ,,Twosome"
  Za hipnotyzujące formalnie badanie wzajemnych relacji geometrycznych figur, pozwalające odkryć ukryte znaczenia i wzajemne oddziaływania w dialogu z przestrzenią oraz przypominanie, że pomiędzy światami, miejscami, tożsamościami, dzieją się rzeczy najważniejsze. Czy je dostrzegamy?

 • Wyróżnienia BWA Ostrowiec otrzymały: Nikita Krzyżanowska, Kinga Burek - Domżalska oraz Zuzanny Szary.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Nasze Miasto